Juniorzy Arki lepsi od kandydatów do Kadry Polski U-18

Wysokie zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy w meczu sparingowym z zawodnikami powołanymi na konsultacje szkoleniowe rocznika 1994.  Rywale Arki to wyselekcjonowani przez trenera Janusza Białka kandydaci do gry w Kadrze Polski U-18. W naszej drużynie również w większości zagrali zawodnicy urodzeni w 1994 roku.

Konsultacja Kadry Polski U-18 /grupa testowa/ – Arka Gdynia
Kadra Polski U-18 – Arka Gdynia 1:4 (1:2)
Bramki: ??? 44′ – Wardziński, 15′, Patelczyk 18′,69′ ,Danielowski 80′
Arka: Kamola (80′ Skulich), Robakowski (46′ Piechowski), Stolc, Sulewski (85′ Krause), Wojowski, Kreft, Kwaśnik, Seweryn (40′ Róg), Danielowski, Patelczyk, Wardziński.

W Cetniewie przebywa grupa testowa przymierzana do gry w Kadrze Polski rocznika 1994, a wśród powołanych znalazł się Damian Matys, junior Arki włączony do kadry rezerw naszego klubu. Nasi młodzi zawodnicy mieli okazję rozegrać spotkanie, które pozwoliło ocenić trenerom dyspozycję i umiejętności poszczególnych zawodników na tle wyróżniających się rówieśników z całej Polski. W drużynie Arki zagrali głównie chłopcy urodzeni w roku 1994  w celu dokładniejszego przeglądu pod kątem Reprezentacji Polski. Sprawdzian wyszedł bardzo okazale, drużyna spisała się bardzo dobrze zdecydowanie wygrywając. Arka stworzyła sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, a pierwszą z nich wykorzystała już 15 minucie. Skutecznym strzelcem był Maciej Wardziński, któremu asystował Adrian Seweryn. Zaledwie 3 minuty później Kamil Patelczyk precyzyjnie uderzył po długim rogu bramki rywali i zrobiło się 2:0. Przyszli kadrowicze uzyskali kontaktową bramkę w 44 minucie. Po przerwie gdynianie przystąpili do gry z jedną zmianą, za to trener kadry Janusz Białek wystawił do gry drugą jedenastkę z naszym zawodnikiem Damianem Matysem. Arka w drugiej połowie równie dobrze jak w pierwszej nie dając rywalom zbyt wielu okazji do wyrównania. Dodatkowo Arkowcy okazali się skuteczni i zdobyli kolejne dwie bramki. W 69 minucie ponownie na listę wpisuje się Kamil Patelczyk, a w 80 minucie wynik ustalił Mikołaj Danielowski, po dograniu ze skrzydła przez Macieja Wardzińskiego.

Po meczu trener Arki Robert Wilczyński powiedział: – Cieszy mnie wynik a jeszcze bardziej gra zespołu , jednakże nie popadamy w hurraoptymizm. Sami zawodnicy chyba wiedzą jak dużo czeka nas pracy. Szkoda tylko, że spotkania z tak wymagającym rywalem gramy sporadycznie.

Kadra U-18 na konsultację szkoleniową, Cetniewo 12 -16 września:
Adrian Bednarski (Korona Kielce), Wojciech Dziemianowicz (OKS 1945 Olsztyn), Mateusz Frankowski (Bałtyk Gdynia), Przemysław Frąckowiak(KKS Lech Poznań), Łukasz Kacprzycki (Lechia Gdańsk), Tomasz Kędziora (KKS Lech Poznań), Wojciech Król (Górnik Zabrze), Paweł Kulikowski (Miedź Legnica), Damian Matys (Arka Gdynia), Kamil Mazek(KP Legia Warszawa), Norbert Misiak (KP Legia Warszawa), Krystian Nowak (Tur Turek), Piotr Piwowar (Korna Kielce), Adam Radecki (Jagiellonia Białystok), Krystian Rudnicki (Pogoń Szczecin), Dawid Smug(Górnik Konin), Marcin Stromecki (KP Legia Warszawa), Przemysław Szymiński (Rozwój Katowice), Marcin Świerch (Bogdanka Łęczna), Mateusz Wilk (MKS Sandecja Nowy Sącz), Łukasz Wroński (GKS Bełchatów), Piotr Wypniewski (OKS 1945 Olsztyn), Mateusz Zyska(Olimpia Sztum).

mocny