Sprawa operacyjnego rozpoznania

Dnia 27.10.2011 roku weźmiemy udział w projekcie edukacyjnym i obywatelskim „Sprawa operacyjnego rozpoznania” adresowanym do szkolnej młodzieży Trójmiasta.

Na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże obejrzymy spektakl „Sprawa operacyjnego rozpoznania” w reżyserii Zbigniewa Brzozy na podstawie „Płomieni” Stanisława Brzozowskiego i historii ruchu Wolność i Pokój. Premiera miała miejsce 27.08.2011r. podczas tegorocznego Solidarity of Arts w Gdańsku. „Płomienie” to nie tylko historia pewnej grupy ludzi w pewnych minionych czasach. To także, a może przede wszystkim, opowieść o niezgodzie na niesprawiedliwość, imperatywie działania, o odwadze i gotowości płacenia za nią najwyższej ceny. „Płomienie” to historia zaangażowania. I jako taka wyraźnie wychodzi poza ramy przełomu XIX i XX wieku.

Projekt nasz wpisuje się doskonale w jeden z tegorocznych priorytetów MEN „Żyj z pasją” dotyczący rozwijania edukacji obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.