Rozpoczęcie roku, część 2

Uroczystość miała przebieg inny niż zwykle: ze względów zdrowotnych zabrakło wyjścia wszystkich klas na płytę boiska, co jest dużym przeżyciem dla uczniów nie trenujących tam na co dzień.

Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego, dyrektor Bernardelli zaplanowała wysłuchanie wiersza Edwarda Stachury (patrona Szkoły) „Pieśń na wejście”, w wykonaniu Leniwca. Tutaj w wersji koncertowej. Nauczyciele GLA uważają, że gdyby wszyscy wzięli sobie do serca słowa utworu, świat bliższy i dalszy byłby trochę lepszym miejscem:-)

W swojej przemowie p. dyrektor wspomniała także o sierpniowych rocznicach i niedawno zmarłej Marii Janion.

Następnie głos zabrali: prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 218 Społecznego Towarzystwa Oświatowego Marek Radyko, dyrektor ds. administracyjnych Arki Magdalena Kapuścińska oraz koordynator ds. młodzieży Roberta Wilczyńskiego.

Zapraszamy do przeczytania relacji ilustrowanej profesjonalnymi zdjęciami.