Gdyńskie Liceum Autorskie im. Edwarda Stachury

Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Rok założenia: 1990.

Andrzejkowy konkurs

Opublikowany Listopad 21, 2012

Dnia 30.11.2012 w naszej szkole odbędą się Andrzejki. Każda klasa proszona jest o przygotowanie wróżb. Na  5 godzinie lekcyjnej odbędzie się prezentacja przygotowanych wróżb oraz głosowanie na najlepszą. Nagroda : Zwolnienie z odpowiedzi ustnej przez cały 1 dzień dla całej klasy. !

Relacja wideo z Parady Niepodległości

Opublikowany Listopad 12, 2012

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wczorajszego święta.  Czytaj całość

Braliśmy udział w 94 Urodzinach Niepodległej w Gdyni

Opublikowany Listopad 11, 2012

Fotogaleria z dzisiejszej parady. Czytaj całość

Niecodzienne odkrycie w GLA

Opublikowany Październik 24, 2012

Jeszcze do niedawna nikt nie pomyślałby o tym, że w GLA uczy się młody dramatopisarz.  Jest nim uczeń IIA – Patryk Kujawa. Wczoraj śnił o karierze sportowca, dzisiaj być może marzy, aby pójść w ślady Pilcha albo Sapkowskiego.  Czytaj całość

Byliśmy na Wyspie Sobieszewskiej

Opublikowany Październik 3, 2012

Ubierzcie się ciepło, weźcie coś na szyje, kalosze, może parasol – takie rady, przed wyjazdem na Wyspę Sobieszewską, dawały nam nasze nauczycielki. Wszyscy, zatem, zabraliśmy ze sobą po dwa swetry, czapki, kurtki i równo o 8:30 wsiedliśmy do autokaru, który przewiózł nas do celu, do Ptasiego Raju. Czytaj całość

Gra miejska: poszukiwany-poszukiwana

Opublikowany Październik 1, 2012

25 września uczniowie IIIG i IA wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych ITAKA. Tegoroczna edycja odbyła się w Gdańsku i Wrocławiu pod hasłem „Nie uciekaj! Ucieczka to nie rozwiązanie”. Zadaniem uczestników było odnalezienie zaginionego nastolatka oraz wykazanie się sprawnością i pomysłowością podczas wykonywania zadań na trasie gry.

Europejski Dzień Języków Obcych

Opublikowany Wrzesień 26, 2012

Dzisiaj, 26.09.2012, w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Gimnazjaliści przygotowali dzień francuski.  Czytaj całość

Prezentacja klasy II A

Opublikowany Wrzesień 4, 2012

Klasa IIa liczy siedem pozytywnie zakręconych osób. W tym składzie jest jedynie jedna dziewczyna o imieniu Martyna, dwóch Patryków, Olek, Aleks, Daniel oraz Paweł . Mają  duży potencjał  ale niestety są bardzo leniwi.
Przy nich nie można się  nudzić , zawsze się  coś  może wydarzyć . Mają różne ciekawe zainteresowania takie jak piłka nożna, koszykówka, downhill, football amerykański i wiele innych. Już za rok czeka ich  sprawdzian, dzięki któremu wyznaczą  sobie dalszą przyszłość.

„Bioróżnorodność – poznaj by zachować !” – relacja

Opublikowany Maj 22, 2012

Dnia 22 maja 2012 r., godz. 10.00-14.00 Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zorganizowało akcję plenerową Bioróżnorodność – poznaj by zachować! Impreza odbyła się przed Akwarium Gdyńskim na przedłużeniu Skweru Kościuszki w Gdyni.

Hasło przewodnie: Pomorskie krajobrazy świat z recyklingu… przy soczystej trawie.
Stwórzmy to razem!

Byliśmy tam i zapraszamy do fotograficznej relacji z tego wydarzenia !!! Czytaj całość

następne »