[Wideo, foto] Nietypowe rozpoczęcie roku szkolnego w Gdyńskim Liceum Autorskim

Z pewnością jedną z najbardziej oryginalnych inauguracji roku szkolnego mogliśmy zobaczyć w Gdyńskim Liceum Autorskim, które rozpoczęło rok szkolny na… stadionie.
To najstarsze niepubliczne liceum ogólnokształcące w Gdyni (rok założenia:1990), stara się realizować ambitne hasło „Nowa edukacja, na nowe czasu”. W ramach takiego myślenia o nauczaniu podjęło współpracę z klubem piłkarskim Arka Gdynia. Na efekty nie trzeba było długo czekać – po roku pracy z „klasozespołem”, jak można nazwać grupę młodych sportowców uczęszczających dl GLA, osiągnięto spektakularny sukces: srebrny medal na mistrzostwach Polski. To największy sukces młodej piłki w Arce od… 50 lat !

Więcej zdjęć w galerii:
Rozpoczęcie roku szkolnego w Gdyńskim Liceum Autorskim, 1.09.2010, Narodowy Stadion Rugby, foto: Piotr Wyszomirski

Anna Maria Stasiwoska, Dyrektor Gdyńskiego Liceum Autorskiego i Witold Nowak, Przewodniczący Rady Nadzorczej SSA Arka Gdynia

Symbioza żywiołów: Pani od polskiegi i pan trener