Europejski dzień bez samochodu

PIERWSZE SPOŁECZNE GIMNAZJUM

PIERWSZA SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

PIERWSZA SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GDYNI

1. Część pierwsza 8.30- 11.00: zajęcia edukacyjne na terenie szkoły, gry i zabawy dydaktyczne dotyczące ochrony środowiska, zanieczyszczeń, ruchu pojazdów i bezpieczeństwa na drodze. Gra AUTO-CHODZIK dla najmłodszych.
2. Część druga 11.00- 12.00 pokaz skoków oraz tricków rowerowych Szkolny Klub Rowerowy GLA, zajęcia dotyczące budowy, obsługi i konserwacji roweru, prezentacja typów rowerów.
3. Część trzecia 12.00- 14.00: Akcja „ Sprzątamy Szlak Sowy”, wycieczka szkolnym szlakiem ekologiczno- turystycznym połączona z porządkowaniem szlaku.

GDYŃSKIE LICEUM AUTORSKIE STO

PIERWSZE SPOŁECZNE GIMNAZJUM W GDYNI

Hasło: SZKOŁA NA ROWERACH

1. Część pierwsza 8.00 – 12.00: zajęcia edukacyjne i warsztaty ekologiczne na terenie szkoły, prezentacja prac uczniowskich dotyczących zanieczyszczeń powodowanych przez transport drogowy, ochrony środowiska, alternatywnych ekologicznych środków transportu, pokazy różnych rodzajów rowerów, warsztaty dotyczące budowy, konserwacji, narzędzi i napraw rowerowych, pokaz skoków Szkolnego Klubu Rowerowego.
2. Część druga 12.00-14.00: Parada rowerów, przejazd uczniów i nauczycieli przez centrum miasta oraz bulwar nadmorski, happening na rzecz rozwoju sieci dróg rowerowych w Gdyni oraz propagowania roweru jako alternatywnego środka transportu w mieście, akcja rozdawania specjalnie przygotowanych ulotek informacyjnych mieszkańcom miasta, flagi, plakaty dotyczące propagowania aktywnego wypoczynku oraz rozwoju dróg rowerowych w Gdyni.