Europejski Dzień Języków Obcych

Dzisiaj, 26.09.2012, w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Gimnazjaliści przygotowali dzień francuski.
W Sali przygotowane zostało francuskie śniadanie – petit déjeuner , w którego skład weszły: bagietki,  croissant, sery – camembert, brie, roquefort, a także uwielbiane przez Francuzów winogrona.
W odpowiedni nastrój wprowadziła wszystkich muzyka, której towarzyszyła projekcja filmu z 1900 roku., przedstawiająca ówczesny Paryż.
W pomieszczeniu znalazły się także francuskie symbole, takie jak: flaga francuska, plakaty przedstawiające najbardziej znane zabytki stolicy Francji: Sacré Coeur, Wieża Eiffel, Katedra Notre Dame, Moulin Rouge, czy też Łuk Triumfalny.
Przez całą uroczystość zabawiał wszystkich, nasz szkolny artysta – mim – Daniel, który rozbawiał wszystkich do łez niepowtarzalnymi minami oraz wymowną gestykulacją.
W programie znalazł się także czas na edukację. Gimnazjaliści wspominali: Wielką Rewolucję Francuską, która rozpoczęła się 14 lipca 1789r.; Gustave’a Eiffla, twórcę Wieży Eiffla; francuskich piłkarzy; Napoleona Bonaparte i wiele innych, ciekawych informacji.
Był to, dla nas wszystkich, dzień pełen wrażeń. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i na dodatek wygraliśmy, ex aequo z klasą IS,  konkurs na najlepiej przygotowany Europejski Dzień Języków Obcych.