Razem przeciwko rasizmowi!

Opublikowany Październik 19, 2012

W całej Europie od 16 do 31 października pod egidą UEFA trwają Tygodnie Akcji ‚Futbol Przeciwko Rasizmowi’. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie ‚NIGDY WIĘCEJ’, prowadzące kampanię ‚Wykopmy Rasizm ze Stadionów’.

W tym roku w Polsce ma miejsce rekordowa liczba imprez, których celem jest promocja tolerancji i postawy antyrasistowskiej na boisku i poza nim.

Imprezy w ramach Tygodni Akcji odbywają się w wielu miastach Polski. Było tak m.in. przed meczem Polski z Anglią, będzie tak także podczas meczu Arki z Olimpią .

Podczas spotkania dzieci wyprowadzające drużyny wniosą flagę z napisem „Wykopmy rasizm ze stadionów” z logo Arki i naszej szkoły, gdzie są klasy z naszymi juniorami. Poza flagą w kasach będą rozdawane ulotki informacyjne.