Arka wicemistrzem Polski Juniorów Starszych!

Po porażce i remisie nasi juniorzy zajmowali w tabeli finałów Mistrzostw Polski trzecie miejsce. W przypadku wygranej z Cracovią mogli zdobyć tytuł wicemistrzowski. Nie zawiedli i rozgromili Cracovię 5:1.

Finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych – 3 kolejka

Arka Gdynia – Cracovia 5:1  (2:0)

Bramki: Bartlewski 6′, Sulewski 20′ wolny, Wojowski 65′, Szulc 72′ , Wardziński 88′-  Dudek 80′ karny

Arka JS:  Kędra – Sulewski, Sztandar, Marcjanik, Dampc (65′ Szulc) – Kreft (46′ Wesołowski), Gałecki (90′ Jankowski) , Matys, Wojowski – Nalepa (76′ Wardziński) – S.Bartlewski

Cracovia: Drzewiecki – Dudek, Moskal,  Łucarz,  Dobosz – Jaroszyński, Gala,  Kapustka –  Szewczyk, Wdowiak,  Ropski

żółta kartka: Kędra

Tak jak przepowiadaliśmy i jak wróżyliśmy prawu serii po porażce i remisie czas na zwycięstwo. Wzięli to sobie dzisiaj do serca, głów i nóg nasi zawodnicy wychodząc na spotkanie z liderem tabeli Cracovią. Trener Krzysztof Janczak dokonał po 2 pierwszych kolejkach pewnych korekt w składzie. Przyniosło to znakomite efekty. Arka nie popełniała już takich błędów jak w meczach z Legią i Ruchem i tym razem sama zdobywać zaczęła bramki. Już w 6 min. swoja czwartą na tych mistrzostwach zdobył Sebastian Bartlewski. Wykończył strzałem głową dośrodkowanie Roberta Sulewskiego

 W 21 min. wynik podwyższył strzałem z 14 metrów w samo okienko Robert Sulewski, po krótkim rozegraniu z wolnego  i otrzymaniu piłki od Bartlewskiego.

Potem nasz zespół miał jeszcze 3 znakomite sytuacje. Nie wykorzystali ich Wojowski, Bartlewski  i Nalepa. Rozkręcająca się Cracovia dwukrotnie zatrudniła Dawida Kędrę ten jednak w kapitalny sposób obronił dwa strzały zawodników z Krakowa.

Jak widać tym razem to Arka znalazła sposób na najmłodszy zespół mistrzostw, który do tej pory radził sobie znakomicie pokonując 5:1 Ruch Chorzów i remisując 1:1 z Legią Warszawa.

W przerwie z powodu prawdopodobnego naderwania mięśni brzucha boisko musiał opuścić Mikołaj Kreft.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans nie przyniósł zmiany rezultatu, ale potem w ciągu 7 minut naszzespół przesądził losy meczu.

Najpierw  Paweł Wojowski w 65 minucie znalazł się w odpowiednim miejscu i podwyższył wynik  na 3:0.  W 72 minucie było już 4:0. Znakomitym podaniem od Michała Nalepy  uruchomiony został  wprowadzony  7 minut wcześniej (po zderzeniu Dampca z Kędrą)   Mateusz Szulc i w sytuacji sam  na sam nie dał szans bramkarzowi Cracovii.

„Pasy” odpowiedziały honorowym trafieniem  z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich. Kropkę nad „i” postawił  także rezerwowy Maciej Wardziński, po dwójkowej akcji zSebastianem Bartlewskim!

Tabela po 3 kolejkach:

 1. Legia 3 7  8-4
 2.  Arka  3  4  9-8
 3.  Cracovia  3  4  7-7
 4. UKSRuch  3  1  4-9

3 kolejka spotkań – 24 czerwca (poniedziałek):

(11:30) Legia Warszawa – UKS Ruch Chorzów 2:1 (2:1) (Grudziądz)

(11:30) Arka Gdynia – Cracovia (Nowe) 5:1 (2:0) 

Przypominamy, że oficjalnym sponsorem naszych juniorów w finałach Mistrzostw Polski jest Miasto Gdynia.