Juniorzy: wygrane bez straty bramki

Wygrane spotkania bez straty gola zanotowały nasze drużyny juniorskie podczas weekendowej kolejki. Zawodnicy Roberta Wilczyńskiego  pokonali Orlęta Reda, a podpieczni Krzysztofa Janczaka  w derbach Arki okazali się znacznie lepsi od swoich młodszych kolegów z Inicjatywy Arka.

6. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych
Arka Gdynia – Orlęta Reda 3:0 (2:0)
Bramki: Wardziński 14′, Matys 32′, Kreft 85′

Arka: Szymkowiak, Piechowski, Stolc, Wojowski (60′ Robakowski), Sulewski, Kreft, Krause (40′ Róg), Matys (40′ Kwaśnik), Seweryn (40′ Paprocki), Wardzińsk i(60′ Brzuzy), Patelczyk.
Cały mecz toczył się praktycznie na połowie gości, redzianie w ciągu całego spotkania nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji bramkowej. Przewaga gdynian była przygniatająca, lecz nie przełożyła się na zdobycz bramkową. Tego dnia Arkowcy mieli problemy z  przedarciem się przez zmasowaną obronę Orląt.  Pierwszą bramkę dla Arki strzelił Maciej Wardziński, który skutecznie dobił uderzenie Dawida Patelczyka z 15 metrów. Drugą bramkę w 32 minucie strzelił Damian Matys. Tuż przed końcem meczu, skutecznym uderzeniem z 17 metrów popisał się Mikołaj  Kreft. Zasłużone zwycięstwo młodych zawodników Arki, lecz na twarzach trenerów po meczu ciężko było odnaleźć ślady  zadowolenia.

6. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia – Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia 7:0 (1:0)

Bramki: Galeniowski 27′, 54′, Gałecki 66′, Formella 72′, Liedtke 76′,79′, Mozler 78′

Arka: Machola, Zambrowski (73′ Stanuch), Dampc, Sztandar, Maślak (73′ Bolda), Galeniowski (73′ Liedtke), Gałecki, Śluzek (31′  Fierka), Miasnikow (55′ Mosiejko), Kowalczyk (61′ Mozler), Formella.

 SI Arka: Szuciło, Wańczuk (70′ Lisowski), Groen, Szur, Borski, Godula, Skrzypczak, Tomczak (65′ Jastrzębski), Kreft (70′ Pawlaczyk), Kupczyk, (55′ Kozieniec), Bartlewski (65′ Majdziński)
W kolejnym meczu ligowym zespół juniorów młodszych Arki spotkał się z młodszymi kolegami ze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszej drużyny. Młodsi zawodnicy  SI Arki grali ambitnie i do przerwy dzielnie się bronili. Nasz zespół do przerwy miał kilka dogodnych sytuacji, ale dopiero w drugiej połowie zaczął grać skuteczniej. Efektem tego było  sześć  zdobytych bramek.
mocny