Robert Wilczyński trenerem roku 2022 na Gali Gdyńskiego Sportu a Jego Drużyna Juniorów Starszych w tym uczniowie Gdyńskiego Liceum Autorskiego drużyną roku!

Robert Wilczyński trenerem roku 2022 na Gali Gdyńskiego Sportu a Jego Drużyna Juniorów Starszych w tym uczniowie Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO SMS drużyną roku!

Podczas 24. Gali Gdyńskiego Sportu, która odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym poznaliśmy najlepszych sportowców Gdyni za rok 2022. W dwóch kategoriach laureatami zostali przedstawiciele naszego Klubu! Robert Wilczyński został trenerem roku, a zespół juniorów starszych zawodników Gdyńskiego Liceum Autorskiego drużyną roku!

Trener Robert Wilczyński z Arką związany jest już ponad ćwierć wieku. Najpierw jako zawodnik, a następnie jako szkoleniowiec. Od 1997 roku jako zawodnik w i zespole Arki rozegrał 90 spotkań, w których zdobył 3 bramki. Współautor awansu do ówczesnej 2 ligi w 2001 roku.

Zespół juniorów starszych występujący w sezonie 2021/22 w lidze zajął 2 miejsce i powtórzył wynik z 2013 roku (wówczas wicemistrzostwo Polski ekipy Krzysztofa Janczaka).  

W lidze nasz drużyna zanotowała 17 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek, przy bilansie bramkowym 64-46″

Źródło: Arka Gdynia S.A. Oficjalny Serwis Internetowy – Gala Gdyńskiego Sportu: Trener Wilczyński i juniorzy starsi laureatami!
Źródło: gdyniasport.pl