"Zdrowo i aktywnie w GLA"

12.12.2011 r. w siedzibie Gdyńskiego Liceum Autorskiego odbył się finał projektu realizowanego w ramach konkursu grantowego „Zdrowe dzieci to nasz kapitał”, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Część pierwsza projektu dotyczyła stworzenia i opublikowania „Przewodnika kulinarnego nastolatków”, w którym znalazł się moduł dotyczący odżywiania piłkarzy. Nie dziwi ten sportowy fragment, bo Gdyńskie Liceum Autorskie, czyli popularne GLA, prowadzi z powodzeniem (wicemistrzostwo Polski juniorów !) projekt edukacyjny z Arką Gdynia. Przewodnik został zaprezentowany młodzieży i omówiony przez dietetyczkę i biologa.

Przewodnik kulinarny dla nastolatków

Część druga polegała na „stworzeniu aktywnego podwórka” – miejsca bezpiecznej zabawy młodzieży w czasie przerw.W ramach projektu wyremontowano mur, zawieszono i zabezpieczono kosze do gry, zakupiono piłki, kręgle oraz skakanki.Akcję rozpropagowano w dzielnicy, drukując plakaty i ulotki, które młodzież rozdała mieszkańcom. Na szkolnym murze uczniowie GLA – Patryk i Damian – wykonali wspaniałego murala.

Otwarcia podwórka dokonała dyrektorka GLA Anna Maria Stasiowska, a pomysłodawczynią i koordynatorką projektu, czyli osobą dzięki której to wszystko się zdarzyło, była wicedyrektorka GLA Lucyna Bernardelli. Klimat zdarzenia współtworzyli muzycy: rezydent Pomysłodalni Maciej Szkudlarek i Krzysztof Stachura, syn słynnego Jerzego Stachury.

Więcej zdjęć w galerii