Nasz Mały – Wielki Oskar!

Podobno sztuką filmową rządzi tylko kilka uczuć: miłość, przyjaźń, nienawiść, zdrada, strach. Mieszankę tych wszelkich doznań zaznałam podczas oglądania finałów konkursu „Cisza na planie”. Była to już XII edycja konkursu Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pt. „ Nasza młodość bez narkotyków, alkoholu – jak się uczymy , jak się bawimy”. W tym roku po raz drugi można było wystartować w kategorii krótkiej formy filmowej.

Do konkursu zostało przygotowanych 17 obrazów . W finale znalazło się sześć gdyńskich szkół, które przygotowały  filmy. Młodzież poruszyła w nich problem cyberprzestępczości. Był więc dramat, rozterki, „krew i pot”.

Wszystkie obrazy niosły jednak ważne przesłanie – Internet może być i jest miejscem przestępstwa.

Nasz film opowiadał o licealistce, która zakochała się w niewłaściwym chłopaku. Jej kolega tylko udawał uczucie, aby zaimponować kumplom, a ona… zdecydowana, młoda kobieta nie poddała się i znalazła kilka rozwiązań tej sytuacji.

Film „Dziewczyna z fotografii” został nagrodzony drugim miejscem w konkursie, co jest ogromnym wyróżnieniem dla Gdyńskiej Ligi Aktorskiej  – zespołu artystycznego działającego w GLA i PSG. Tym razem grupa wystąpiła pod nazwą „ GLA- Cyberprzestrzeń”.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Katolickich z filmem „30 klatek”. Kinematograf Katolika zdobył również wyróżnienie za szczególne walory artystyczne.

 II finał edycji Konkursu Małych Form Filmowych „Cisza na planie” zrealizowany został w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna Przystań”.