Sprawa operacyjnego rozpoznania – spotkanie z twórcami i uczestnikami wydarzeń.

W ubiegły piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawym projekcie.  Po spektaklu „Sprawa operacyjnego rozpoznania” zostało zorganizowane spotkanie ze scenarzystą Wojtkiem Zrałek – Kossakowskim i uczestniczką wydarzeń sprzed 30 lat Małgorzatą Tarasiewicz. Uczniowie mieli okazję, aby zadać pytania o to, czy praca nad stworzeniem scenariusza była trudna. Najwięcej jednak pytań padło w stronę uczestniczki organizacji VIP. Zebrani wspólnie zastanawiali się, jak przeciwdziałać współczesnym zagrożeniom ograniczającym swobody obywatelskie. Po spotkaniu zaproszeni goście złożyli swoje autografy na pamiątkowej „bibule”, na której znalazł się przedruk listu Wojciecha Jankowskiego do Rady Państwa PRL.