Fair play w GLA ducha swego ma!

Tak brzmi tytuł naszego projektu w programie „Szkoła bez przemocy”, który w br. szkolnym został nagrodzony w konkursie grantowym. Do konkursu startowało ponad 500 projektów , z których wyróżniono 48.

GLA tytuł „ Szkoła bez przemocy” zdobyło w poprzednim roku szkolnym.
Nasz projekt został napisany wspólnie z juniorami klubu „Arka Gdynia”, uczącymi się w naszym liceum i obejmował następujące działania:
Warsztaty psychologiczne dla uczniów naszej szkoły pt. „Przeciwdziałanie przemocy w szkole”, „Przeciwdziałanie przemocy na boisku”, „Tworzymy profil kibica idealnego”.
Mecz fair play między zmasowanymi siłami uczniów PSSP, PSG i GLA a nauczycielami.
Zbieraliśmy również podpisy podczas akcji popierania godnego i bezpiecznego zachowania na stadionach , które zostały przekazane Grzegorzowi Lato – Prezesowi PZPN.
Młodzież klas sportowych uczestniczyła również w konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Psychologiczno – Pedagogiczny „ Razem” a dotyczącej zagrożeń jakie niesie ze sobą EURO 2012.
5 czerwca odebraliśmy w Pałac Prezydenckim na uroczystej gali dyplom uznania dla GLA za w/w projekt.
Gratulacje i dyplom w imieniu naszej społeczności odebrali : Lucyna Bernardelli wicedyrektor szkoły i koordynator działań oraz Bartosz Maślak uczeń klasy I piłkarskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii (kliknij tutaj) oraz filmiku (kliknij tutaj)
Relacja z wizyty w Pałacu Prezydenckim
Relacja z meczu na stronie Arki Gdynia