Juniorzy Starsi Mistrzami Polski!

Juniorzy Starsi Arki Gdynia po dwóch wygranych i remisie zdobyli tytuł Mistrzów Polski w kategorii U 19. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Szwoch, a najlepszym bramkarzem Michał Szromnik. Trenerem zespołu był Robert Wilczyński.

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych – 3. kolejka
Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 1:1
Bramki: 70′ Formella- 75′ Zwoliński
Arka Gdynia Mistrzem Polski – radość, feta, wręczanie medali Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.

Arka: Szromnik (kpt.), Haberka, R.Robakowski (22′ Żołnierewicz), Stolc, Kwaśnik, Róg (67′ Patok), Sulewski, Brzuzy (84′ Bębenek), Szwoch, Słowiński (90′ D.Patelczyk), Wardziński (60′ Formella).
Pogoń: Otocki, Porzeziński, Murawski, Rudo (84′ Jaroszewicz), Lewandowski, Pogorzelczyk (60′ Majak), Gutowski, Chodorowski (74′ Konieczny), Zwoliński (kpt.), Neumann (74′ Sasin).
Żółte kartki 90′ Szromnik – 38′ Pogorzelczyk, 44′ Rudo, 50′ Lewandowski
Czerwona kartka: 90′ + 4” Lewandowski (druga żółta)
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Bramki. Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.

Relacja minuta po minucie:
0′ za chwilę rozpocznie się mecz, stawka jest ogromna – Mistrzostwo Polski
1′ mecz rozpoczęła Pogoń ubrana dzisiaj na żółto-granatowo, arkowcy na niebiesko
2′ piłka w bramce Arki po wyrzucie z autu, na szczęście żaden gracz nie dotknął piłki i Szromnik wznowił grę od bramki
5′ w równolegle rozgrywanym meczu Lech prowadzi z Zagłębiem 1:0
7′ kibice wrócili na stadion! głośnym dopingiem zagrzewają Arkę do gry
8′ groźna akcja Neumanna z prawe strony, strzał ponad bramką
10′ Szwoch otrzymał piłkę w polu karnym ale akcji nie zakończył strzałem tylko nieudanym dryblingiem

14′ groźna akcja Pogoni w polu karnym Arki zakończona niecelnym podaniem
18′ niecelne dośrodkowanie Słowińskiego w pole karne
19′ rzut wolny dla gospodarzy z ok. 25 metrów, celne uderzenie Sulewskiego łapie bramkarz Pogoni
20′ kolejny groźny wrzut z auto w pole karne Arki, na szczęście zawodnik gości nie trafił czysto w piłkę
22′ zmiana w Arce, za kontuzjowanego Radosława Robakowskiego wszedł Krystian Żołnierewicz
23′ sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów
27′ Lech prowadzi już z Zagłębiem 2:0
29 Karol Róg groźnie uderzył na bramkę gości, bramkarz z trudem wybił na rzut rożny
30′ po dośrodkowaniu dwóch graczy Arki minęło się z piłką w polu bramkowym
33′ znowu Karol Róg zagroził bramce portowców strzałem z woleja
34′ składna akcja szczecinian, strzał z 5 metrów broni Szromnik, za chwilę sędzia pokazał spalonego
37′ rzut rożny dla gości, bramkarz Arki wypiąstkowal na aut, na jak dotychczas najgroźniejszy elemnt gry Pogoni
38′ żółta kartka dla Kajeta Pogorzelczyka za łapanie za koszulkę gracza Arki
41′ po akcji w polu karnym Szwocha piłka uderza w rękę obrońcy Pogoni, sędzia był blisko
42′ drugi raz piłka w bramce Arki, tym razem strzelec był na pozycji spalonej
44′ żółta kartka dla Sebastiana Rudola za niebezpieczne zagranie wysoko uniesioną nogą
45′ arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry
45′ + 3′ sędzia zakończył pierwszą połowę. Optyczną przewagę miała Arka, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe. Największe zagrożenie ze strony portowców było z akcji prawym skrzydłem i z rzutów z autu wykonywanych w okolicach pola karnego gdynian. W drugim dzisiejszym meczu Lech prowadzi z Zagłebiem 2:0. Gdyby turniej zakończył się po pierwszych połowach dzisiejszych meczów to Arka zdobyłaby złoty medal, srebro dla Lecha, Pogoń na najniższym stopniu podium.

Sędzia przedłużył przerwę o 10 minut.

46′ Arka wznowiła grę, obie ekipy bez zmian w składach
47′ żaden z zawodników Arki nie doszedł do dobrego dośrodkwania Roberta Sulewskiego
49′ składna akcja gdynian, Fabian Słowiński zagrał piłkę wzdłuż bramki Pogoni ale napastnika Arki ubiegł obrońca gości i wybił piłkę na aut
50′ żółta kartka dla Mateusza Lewandowskiego (Pogoń)
Robert Wilczyński po zdobyciu tytułu Mistrza Polski U19. Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.
55′ Paweł Brzuzy przedarł się prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam obrońcy ze szczecina przerwali akcję
59′ rajd lewą stroną Macieja Wardzińskiego zakończony niecelnym podaniem
60′ zmiany w Arce i Pogoni. Dariusz Formella za Macieja Wardzińskiego, u gości Maciej Majak za Kajetana Pogorzelczyka
63′ Pogoń przejęła inicjatywę, kontra Arki zokończona niecelnym dośrodkowaniem Słowińskiego z prawej strony
64′ Rafał Gutowski zmarnował najlepszą okazję do objęcia prowadzenia przez Pogoń, po dośrodkowaniu z lewej strony przez Słowińskiego niepilnowany na 5 metrrze strzelił głową obok bramki Arki
67′ zmiana w Arce, trener Wilczyński wprowadził Filipa Patowa w miejsce Karola Roga
68′ sędzia odgwizdał przerwę na uzupełnienie płynów
70′ GOL dla Arki! Dariusz Formella strzałem zza pola karnego zdobywa prowadzenie dla gdynian!

74′ kapitalny drybling Szwocha, szczecinianom nie pozstało nic innego jak sfaulować gracza Arki, rzut wolny z 30 metrów
74′ dwie zmiany w Pogoni, wchodzą Kamil Konieczny i Bartosz Sasin, zeszli: Neumann i Chodorowski
75′ GOL dla Pogoni! Po błędzie środkowych obrońców Arki Zwoliński doprowadził do wyrównania
78′ ogromne zamieszanie w polu bramkowym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Pogoń ostatecznie wybija piłkę
84′ kolejne zmiany, w Arce Adam Bębenek za Pawła Brzuzego, w Pogoni Mateusz Jaroszewicz w miejsce Sebastiana Rudola
86′ okres przewagi gości, arkowcy groźnie kontratakują
90′ sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry
90′ + 2′ zmiana w Arce, za Fabiana Słowińskiego wchodzi Dawid Patelczyk
90′ + 3′ Szromnik ukarany żółtą kartą za opóźnianie gry
90′ + 4′ czerwona kartka dla Lewandowskiego z Pogoni
90′ + 5′ koniec meczu! Arka Mistrzem Polski!!!

Krystian Żołnierewicz i Michał Szromnik po zdobyciu tytułu Mistrza Polski. Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.