Wielkie Biografie w GLA-tece

W GLA-tece są już dostępne kolejne tomy z serii Wielkie Biografie PWN.

W oparciu o plan autobiografii Korczaka pozostawiony w Pamiętniku autorka odtwarza historię życia Doktora, wplatając ją w opowieść o losach i wyborach polskich Żydów. Poznajemy bohatera jako chłopca szukającego swojej drogi, młodego lekarza o zainteresowaniach społecznych, pedagoga głoszącego nowatorskie teorie, pisarza, wieloletniego kierownika Domu Sierot dla dzieci żydowskich, współpracownika Naszego Domu – internatu dla dzieci polskich.
  Ta książka to efekt pokrewieństwa dusz między Michelem Houellebeckiem, bezwzględnym krytykiem współczesnej kultury, a H.P. Lovecraftem – jednym z najbardziej znanych twórców horroru i science fiction.Połączyła ich niezgoda na otaczający świat. Ta szczególna więź sprawia, że wnikliwy portret Samotnika z Providence, opowieść o życiu w subtelny sposób przeplatająca się z interpretacją dzieła, bardzo wiele mówi o pisarstwie samego Houellebecqa.
  Autobiografia Imre Kertész. Wspomnienia o pisarstwie, żydowskim losie, Holocauście, czasach komunizmu i nagrodzie Nobla to materiał, który ma dać odpowiedź na pytanie: dlaczego przeżyłem Zagładę?
  Wspaniały literacki portret A.A. Milne, autora „Kubusia Puchatka”, pacyfisty o błyskotliwym umyśle i ciętym języku, współpracownika legendarnego PUNCHA, autora komedii i książek dla dorosłych.
Autorka nie unika trudnych tematów, odkrywa nowe fakty (odnalazła m.in. zbiór listów Milne’a do brata) i obala stare mity (np. o jego niechęci do dzieci). To najpełniejsza, jak dotąd, biografia pisarza.