Razem przeciwko rasizmowi!

W całej Europie od 16 do 31 października pod egidą UEFA trwają Tygodnie Akcji 'Futbol Przeciwko Rasizmowi’. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ’, prowadzące kampanię 'Wykopmy Rasizm ze Stadionów’.

W tym roku w Polsce ma miejsce rekordowa liczba imprez, których celem jest promocja tolerancji i postawy antyrasistowskiej na boisku i poza nim.
Imprezy w ramach Tygodni Akcji odbywają się w wielu miastach Polski. Było tak m.in. przed meczem Polski z Anglią, będzie tak także podczas meczu Arki z Olimpią .
Podczas spotkania dzieci wyprowadzające drużyny wniosą flagę z napisem „Wykopmy rasizm ze stadionów” z logo Arki i naszej szkoły, gdzie są klasy z naszymi juniorami. Poza flagą w kasach będą rozdawane ulotki informacyjne.