Uroczysta Gala 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego

Gala 25-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego (w Zamku Królewskim w Warszawie) oraz Debata Absolwentów szkół STO (w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej) odbyły się uroczyście 30 listopada 2012 r., w dniu Święta STO.
Sporo informacji na temat obchodów naszego 25-lecia można znaleźć w mediach. Wszystkie komentarze utrzymane są w bardzo przyjaznym tonie. Widać z nich, że Społeczne Towarzystwo Oświatowe ma dobrą renomę, a jego dorobek jest doceniany. Przyjmujemy te opinie z radością i  ze wzruszeniem. Refleksje Gości naszego jubileuszu oraz wypowiedzi uczestników Debaty skupiają się na także na świetnych rezultatach, jakie osiągnęły szkoły STO i środowiska je prowadzące. Cieszymy się z pochlebnych słów, ale ich nie przeceniamy. Widzimy problemy i wyzwania, jakie stoją przed nami w bliższej i dalszej przyszłości. Mamy się jednak na czym oprzeć. Zbudowaliśmy – i nadal budujemy – poważny kapitał społeczny. Przenosimy na następne pokolenia optymizm i wiarę w pozytywne skutki dobrej edukacji.
Oto najpełniejsze i najciekawsze informacje:
Gazeta Wyborcza
TVN24
www.jes.org.pl
www.men.gov.pl
www.prezydent.pl
Polecamy dwa krótkie materiały z Faktów RMF 30.11.2012 r., zawierające rozmowy z reporterem RMF FM Pawłem Świądrem na temat obchodów jubileuszu 25-lecia STO i debaty absolwentów (są tu m.in. komentarze Piotra Babickiego, absolwenta szkoły ze Starachowic), które znajdują się na stronie Stowarzyszenia JES – Jakość Energia Starachowice.