Radości świątecznej i w Nowym Roku od Platformy Razem

Z okazji Świat Bożego Narodzenia i nadchodzącego jednak (po końcu świata) Nowego Roku składamy najcieplejsze życzenia.
Życzenia radosnego przeżywania wyjątkowego, światecznego czasu w gronie najbliższych, życzliwej otwartości na potrzebujących, kreatywności i rozmachu w nadchodzącym Roku 2013 składamy wszystskim członnkom i sympatykom stowarzyszenia In gremio.
Mamy szczególne powody do dumy z kończącego się roku 2012. Stowarzyszenie In gremio zrealizowało ogromną ilość działań edukacvyjnych, społecznych, pomocowych i kulturalnych dzięki Platformie Razem, do której należą Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa, Pierwsze Społeczne Gimnazjum, Gdyńskie Liceum Autorskie, Koło nr 218 Społecznego Towarzystwa Oswiatowego, Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM, Ognisko Muzyczne Rytm.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu, jakim była Nagroda Specjalna „Bursztynowego Mieczyka” przyznana stowarzyszeniu 4 grudnia przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dokonania w dziedzinie kultury w roku 2012 w województwie pomorskim. To dla nas prestiżowe wyróżnienie, na które złożyły się różne działania.
 
Wybrane działania kulturalne stowarzyszenia In gremio w roku 2012:
Styczeń – wspólnie  z Teatrem Wybrzeż zorganizowanie koncertu „Śpiewający aktorzy. Alternatywny śpiewnik patriotyczny” w ramach WOŚP; na Scenie Kameratnej Teatru Wybrzeże wystąpili aktorzy teatralni Trójmiasta.  Organizacja koncertu rockowego dla młodych zespołów gdyńskich w Klubie Ucho w Gdyni w ramach WOŚP.
Maj – stowarzyszenie koordynuje działania, których efektem jest „Manifest otwarty. Gdynia razem dla kultury”; sygnatariuszami są gdyńscy artyści, jacy odpowiedzieli na publiczny apel w tej sprawie.
Czerwiec – organizacja Tygodnia Sztuki w Gdyni, w ramach którego odbyły się: gra miejska „Ikony Gdyni”, malowany był przez mieszkańców Gdyni obraz objazdowy, artyści gdyński malowali własny obraz,odbyła się Parada Sztuki, odbył się festyn, warsztaty artystyczne
Czerwiec – zorganizowanie VII Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Razem”
Lipiec – realizacja grantu MKiDN „Lato w teatrze”, odbiorcami były dzieci z Gdyni: niepełnosprawne, głuchonieme i ze świetlic socjoterapeutycznych; realizatorami byli m. in.: aktorzy Teatru Muzycznego; dwukrotnie wystawiono spektakl: w Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej i podczas XVI edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku
Lipiec – Pierwsze miejsce w II edycji Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Poczdamie w kategorii: Najlepszy Film Zagraniczny!  Za film „Gdynia miasto o szerokich horyzontach
Październik – realizacja projektu edukacyjno-obywatelskiego „Sprawa operacyjnego rozpoznania” we współpracy z Teatrem Wybrzeże, Europejskim Centrum Solidarności (projekt był realizowany od października 2011 roku, zakończył się 20.12.2012)
Listopad – (9.11) wernisaż tomiku poetyckiego Bogumiły Gussmann, wydanego przez In gremio
Listopad – wydanie dwóch kolejnych tomików poetyckich: Jerzego Edwarda Stachury i Janusza Pierzaka
Grudzień – udział w gali „Bursztynowego Mieczyka” w Filharmonii na Ołowiance i otrzymanie Nagrody Specjalnej od MKiDN w wysokości 10.000 zł