Nasi maturzyści błyszczeli w meczu rezerw. Brawa dla Roberta Sulewskiego i Maćka Wardzińskiego

Rezerwy Arki pozostają wciąż niepokonane w rundzie wiosennej. W 21. kolejce podopieczni trenera Grzegorza Witta zremisowali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 (0:0).

21. kolejka III ligi
Kotwica Kołobrzeg – Arka II Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Wólkiewicz (49‘) – Wardziński (72’)
Żółte kartki: P. Robakowski, K. Patelczyk, Bartlewski, Sulewski, Słowiński
Czerwona kartka: Kacper Chruściński (75’)
Sędziował: Piotr Gałązka (Szczecin)

Arka II: Szromnik – Sulewski, P. Robakowski, Marcjanik, Strzelecki – K. Patelczyk, Stolc, Bartlewski (90’ Matys), Słowiński, Wojowski (65’ Jankowski) – Patok (65’ Wardziński)

 
Nasza drużyna wystąpiła tym razem w młodzieżowym zestawieniu i  bez wzmocnień z pierwszego zespołu, który w tym samym czasie rozgrywał spotkanie I ligi z Flotą Świnoujście.
W pierwszej połowie przewagę miała Kotwica, jednak gospodarze nie wykorzystali dwóch dobrych szans na zdobycie gola. Swoje okazje mieli również żółto-niebiescy. Groźnie uderzał Sebastian Bartlewski, ale piłka minimalnie minęła bramkę.
Druga część zaczęła się bardzo źle dla Arki, bowiem już w 49 min. Kotwica wyszła na prowadzenie. Szybki kontratak swojego zespołu zakończył skutecznym strzałem Daniel Wólkiewicz. Stracona bramka nie załamała gdynian, którzy ambitnie dążyli do wyrównania.
Ta sztuka udała się w 72 minucie. Wówczas Robert Sulewski prostopadłym podaniem „obsłużył”Macieja Wardzińskiego, a ten ładnym strzałem doprowadził do remisu. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, ale gola można z całą pewnością zapisać na konto naszego napastnika.
Wraz z upływem czas gospodarze opadli z sił, co chcieli wykorzystać Arkowcy. W jednej z akcji na czystą pozycję wychodził Michał Jankowski, lecz faulem powstrzymał go Kacper Chruściński. Za to zagranie gracz Kotwicy otrzymał czerwoną kartkę. Jankowski miał jeszcze jedną okazję do zapewnienia Arce zwycięstwa, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.
 
Trener Grzegorz Witt po meczu:
– Uważam, że remis jest dla nas dobrym wynikiem. Zwłaszcza, że w składzie mieliśmy wielu juniorów, a graliśmy z trudnym rywalem. Kotwica walczy o awans, ma piękny stadion, ale dziś gdyńska młodzież się nie dała!
Szansa na kolejne punkty już za tydzień, kiedy to Arka II podejmie w Gdyni Pogoń Barlinek.