Udany weekend klas Arki Gdynia

Drugi komplet punktów w tej rundzie, a pierwszy w meczach w Gdyni zdobyli nasi młodzi zawodnicy. Tym razem okazali się lepsi od Bałtyku Koszalin. Warto podkreślić fakt, że juniorzy starsi wygrali już czwarty mecz z rzędu, nie tracą przy tym ani jednego gola.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych – grupa pólnocno-zachodnia – 5. kolejka:

Arka Gdynia – Bałtyk Koszalin  4:0 (1:0)

Bramki: Wardziński 12′, 57′, Nalepa 73′, Matys 78′

Arka Gdynia:  Kamola, Maślak, Sztandar, R.Robakowski, Kowalczyk (85′ Zambrowski), Nalepa, Matys (77′ Miotk), Szulc (62′ Wesołowski), Kreft (70′ Patelczyk), Zenik, Wardziński (60′ Fierka).

Żółte kartki: Kreft, Matys

Cieszy czwarta kolejna wygrana  podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka, tym razem z rówieśnikami z Koszalina. Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, ale nic bardziej mylnego. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek, ale to gdynianie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Kluczem do sukcesu była lepsza skuteczność  Arki oraz bardzo dobra postawa naszego bramkarza Patryka Kamoli, który dwukrotnie w sytuacjach sam na sam wychodził zwycięsko z pojedynku z rywalem. W cały meczu Arka miała lekką przewagę, ale też nie ustrzegła się prostych błędów, które starał się wykorzystać przeciwnik groźnie kontratakując. Mecz mógł się podobać, obfitował w wiele sytuacji bramkowych, był prowadzonych w szybkim tempie. Dwie bramki dla żółto-niebieskich zdobył Maciej Wardziński, który dzień wcześniej strzelił również gola dającego rezerwom remis w meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Po jednym golu dołożyli Michał Nalepa i Damian Matys.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych – grupa pólnocno-zachodnia – 5. kolejka:

Arka Gdynia – Bałtyk Koszalin 2:1 (1:1)

Bramki: Lisowski 39′, Jankowski 77′ – ??? 24′

Arka Gdynia: Kotkowski, Nowakowski (70′ Patok), Mazurczak, Lisowski (58′ Skrzypczak), Godula, Szur, P.Tomczak (75′ Tobiaski), Bach (52′ Jankowski), Nowocień (79′ Niciński), D.Tomczak, Koziara (40′ Kupczyk).

Cenne zwycięstwo w niedzielne popołudnie odnieśli nasi juniorzy młodsi, lecz trzeba przyznać, że sporo musieli się napracować nad tym sukcesem. Pierwsza połowa słabsza w wykonaniu arkowców. Dopiero na minutę przed końcem Daniel Lisowski zdołał doprowadzić do remisu. Druga osłona to już zdecydowana przewagą żółto-niebieskich, ale  udokumentowana tylko jedną strzeloną  bramką. Na trzy minuty przed końcem meczu zwycięstwo Arce zapewnił Krzysztof Jankowski.

Tabela i wyniki juniorów młodszych