Nasz uczeń, Michał Gałecki, zadebiutował w pierwszym zespole Arki Gdynia!

Gdyński zespół wygrał 3:1 i kontynuuje bardzo dobrą passę. W drugiej połowie spotkania mogliśmy oglądać debiutującego Michała Gałeckiego, który uratował Arkę przed utratą bramki!

Arka Gdynia – Okocimski Brzesko 3:1 (0:1)
Bramki: da Silva 65′, 68′, Surdykowski 90′ – Flis 31′
Arka: Szromnik – Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik – da Silva, Pruchnik, Rzuchowski (60′ Gałecki), Szwoch (83′ Zwoliński) – Kuklis (59′ Grzelak) – Surdykowski.
Okocimski: Mieczkowski – Wawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek – Kowalski, Chyła, Koman, Darmochwał (88′ Pyciak) – Flis (62′ Wojcieszyński) – Smółka (76′ Lytvynyuk)
Żółte kartki: da Silva, Szwoch – Kucharski, Koman, Chyła
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 3218
1 min – początek meczu. Przyjemna pogoda do gry w piłkę – bez silnego słońca, bez wiekszych podmuchów wiatru. Można zatem od zawodnikow wymagać ciekawego widowiska.
4 min – pierwsze minuty nie pozostawiają wątpliwości, że Okocimski będzie szukac swoich szans pod bramką Arki. Na razie jednak gra toczy się w środkowej strefie boiska i ten , kto wygra tam rywalizację, bedzie miał więcej okazji do oddania strzału na bramkę przeciwnika.
12 min – nie doczekalismy się jeszcze nawet próby strzału na żadną z bramek. Nie doszło do ani po ładnej akcji Surdykwskiego z da Silvą, gdy okazję na uderzenie przegapił Tomasik, ani po akcji Okocimskiego, gdy akcję Kowalskiego przerwał Sobieraj.
13 min – wrzutkę Wawryka na rzut rozny skierował Krajanowski.
16 min – odrobinę za mocne zagranie prostopadłe Pruchnika do Surdykowskiego
24 min – dośrodkowanie Krajanowskiego przeciął Kowalski, który skierował piłkę na rzut rożny.
25 min – doczekaliśmy się pierwszego strzału na bramkę. Jego autorem był Jarzębowski, który z ok. 7 metrów uderzył głową obok słupka! Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Rzuchowski.
27 min – znów doskonała akcja Rzuchowskiego, który ograł dwoch rywali w srodku pola i bardzo dobre podał do Surdykowskiego. Nasz napastnik został jednak w ostatniej chwili uprzedzony przez wychodzacego z bramki Mieczkowskiego!
29 min – Kuklis ładnie ograł rywala z lewej strony pola karnego, ale nie dostrzegł dobrze ustawionego Szwocha i chwilę później stracił piłkę
31 min – gol dla Okocimskiego! Fatalna strata piłki Krajanowskiego w srodku pola na rzecz Kowalskiego, który dokładnie wyłozył piłkę Flisowi, a ten nie miał problemu z pokonaniem Szromnika! Popisowa akcja byłych arkowców…
34 min – dośrodkowanie z rzutu wolnego Kowalskiego było wkręcane w światło bramki i o włos minęło słupek bramki Arki!
39 min – ładne rozegranie rzutu wolnego przez żółto-niebieskich. Celny strzał z 20m oddał Tomasik, ale bez kłopotu piłkę złapał Mieczkowski.
42 min – znów ładna akcja Rzuchowskiego, który świetnie dostrzegł Kuklisa w polu karnym. Kuklis postawił na precyzję, a nie na siłę i tylko interwencja Kucharskiego uchroniła Okocimskiego przed stratą gola!
45 min – najladniejsza akcja Arki! W jej końcowej fazie Tomasik ładnie zagrał na głowę Rzuchowskiego, który w ostatniej chwili został wyprzedzony przez Wieczorka!
PRZERWA- to z pewnością nie było udane 45 minut żółto-niebieskich. Dużo niedokładności zaowocowało małą ilością składnych akcji i strzałów w kierunku bramki Okocimskiego. Także prosty błąd spowodował, że swoją jedyną akcję przeprowadzili zawodnicy z Brzeska i zdobył bramkę.
47 min – mocno naciskani w defensywie, najpierw Krajanowski, a chwilę później Kuklis. Na szczęście goście nie zdołali zagrozić naszej bramce.
49 min – pierwsza próba strzału Surdykowskiego w tym meczu. Nieudana niestety.
57 min – dobra centra Tomasika z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska. Zagranie przeciął Jarzębowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką!
61 min – mamy debiut w zespole Arki! Na boisku melduje się Gałecki, który zmienia dobrze się spisującego Rzuchowskiego.
64 min – Surdykowski odebrał piłkę Kucharskiemu i oddał strzał z niemal zerowego kąta! Mieczkowski na rzut rożny!
65 min – gooooolll dla Arki! Po rzucie roznym piłka spada pod nogi Szwocha na 18 metrze, Mateusz trafia w słupek, a z dobitką zdążył da Silva!
68 min – goooolll, znowu da Silva! Tym razem Szoch dośrodkował, a Brazylijczyk głową wpakował piłkę do siatki!
71 min – Grzelak z rzutu wolnego z 18 metrów w mur
73 min – zbyt krótkie piąstkowanie Mieczkowskiego, a piłka spada na nogę Surdykowskiego! Strzał Janusza zatrzymuje jednak jeden z obrońców!
75 min – dobra akcja Kowalskiego przy linii końcowej i równie dobra interwencja Szromnika przy próbie dogrania przed bramkę
80 min – Kowalski z rzutu rożnego na bliższy słupek, gdzie do strzału głową doszedł Koman. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!
82 min – uderzenie z okolic narożnika szesnastki Wojcieszyńskiego przeleciało metr nad bramką Szromnika
84 min – znów Wojcieszyński, tym razem z ponad 25 metrów, ale efekt identyczny jak przy poprzedniej próbie
86 min – Kowalski zacentrował niebezpiecznie w pole karne, a Gałecki uratował sytuację, wybijając piłkę na rzut rożny!
87 min – Zwoliński był bliski zdobycia pierwszego gola w barwach Arki! Oddał strzał z bardzo ostrego kąta i piłka minęła niestety nie tylko bramkarza Okocimskiego, ale tez samą bramkę…
90 min – Surdykowski!! Piąty gol w piatym meczu napastnika Arki! I to jakiej urody! Grzelak wstrzelił piłkę w pole karne a Surdykowski piętą pokonuje Mieczkowskiego!
KONIEC – Arka zdołała odwrócić losy tego meczu za sprawą dwóch trafień Brazylijczyka da Silvy, który w ten sposób został najskuteczniejszym obcokrajowcem w barwach Arki w historii. Do historii zapisał się też Surdykowski, który trafił do siatki rywala w piątym meczu z rzędu! Zwycięstwo gdynian jest jak najbardziej zasłużone i szkoda tylko żółtych kartek, które wykluczyły udział w następnym spotkaniu Szwocha.