Dzień azjatycki w GLA

Azja to ogromny kontynent, bardzo różnorodny i niezwykle malowniczy. Począwszy od świętych miejsc Bliskiego Wschodu, gdzie spotykają się trzy religie, poprzez pełne przepychu pałace maharadżów i sułtanów, aż po cuda architektury, takie jak na przykład Burj al-Arab w otwartym na świat Dubaju. Są to zakątki piękne niczym marzenia senne.

W środę mogliśmy poczuć odrobinę niezwykłego klimatu Azji. Naszą szkołę odwiedzili bardzo mili goście: Kylie Wons i Mikek He. Dzięki warsztatom jakie przeprowadzili, nasi uczniowie nauczyli się kilku słów w języku chińskim. Nauka była przyjemna, ponieważ wiązała się z grą w tradycyjną chińską grę karcianą Yī, èr, sān. W nagrodę, zwycięzcom Kylie rysowała oryginalne tatuaże. Orientalne spotkanie trwało 3 lekcje, a dyskusja na temat kultury dalekiego wschodu trwała do samego końca.

Tego samego dnia swoją pierwszą odsłonę miał Szkolny Klub Filmowy „4. piętro”. Tematem przewodnim był oczywiście film związany z krajem Azji. Prowadzący spotkanie, pan Andrzej Sroka zaproponował przybyłym projekcję japońskiego dramat Hana-Bi. Film poruszał trudny temat pogodzenia się z utratą najbliższej osoby. Dzień Azjatycki w Gdyńskim Liceum Autorskim, był pierwszym z serii spotkań, podczas których nasi uczniowie będą poznawali kulturę i obyczaje krajów bardzo nam odległych.