Zwycięskie eliminacje U19 naszych uczennic!

FB_IMG_1445017005147Nasze uczennice i jednocześnie piłkarki Gdyńskiego Sztormu, 14 października wyruszyły na podbój Olsztyna. Odbywały się tam Eliminacje Mistrzostw Polski U19. Pierwszy mecz rozgrywały z KKP BYDGOSZCZ i zwyciężyły 2:1 po bramkach Marcjanny Zawadzkiej i Dominiki Kopińskiej. W drugi meczu zmierzyły się z UNIFREEZE GÓRZNO. Po słabszej pierwszej połowie nasze piłkarki przegrywały 1:0, ale dopóki piłka w grze… w ostatnich sekundach meczu po bardzo dobrej piłce od Magdy Kołacz  zdołała wyrównać Wiktoria Słowy. Ostatecznie padł remis 1:1.

Ostatni i decydujący mecz uczennice rozgrywały z miejscowym STOMILEM. Nie pozostawiając żadnych złudzeń wygrały przekonywująco – aż 4:1. Bramki zdobywały Karolina Wierzbicka x2, Dominika Kopińska i Weronika Siemińska.

Warto zaznaczyć,że swój debiut w starszym roczniku zaliczyła Weronika Siemińska która strzeliła bramkę w meczu ze Stomilem Olsztyn. Weronice gratulujemy debiutu i strzelonej bramki i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Sztormu po dwóch zwycięstwach i remisie zajął 1 miejsce w grupie i awansował do Półfinałów Mistrzostw Polski u19.

Kadra: Magda Kołacz,Weronika Dampc, Marcjanna Zawadzka, Karolina Wierzbicka, Krystyna Cywińska, Gabriela Kozłowska, Klaudia Słowińska, Małgorzata Grala, Dominika Dopke, Julia Smolarek, Wiktoria Krygier, Dominika Kopińska, Klaudia Kamińska, Weronika Siemińska, Wiktoria Słowy.

Sztab Szkoleniowy: Trener Robert Chałaszczyk, Trener Szymon Domachowski.