Grali juniorzy: Wyrwany punkt w derbach!

129A3035_e28a0e6dbf02f1a2d720f6329327b0adWymagających rywali miały w ten weekend nasze zespoły juniorskie. Młodsi przegrali w sobotę w Popowie z Lechem Poznań 0:2 tracąc bramki w końcówkach obu połów. W Gdańsku juniorzy starsi zagrali derby z Lechią. Do przerwy przegrywali 0:1, ale pogoń powiodła się i nasz zespół wyrwał gospodarzom punkty w doliczonym czasie gry!

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia – 23. kolejka:

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki:  14′ – Bach 90′

Arka: Moczadło – Gębiś, Pasieka, Kaszorek, Krakowiak, Regulski, Hebel, Bach, Kłosowski, Stepnowski, Nowicki

W derbach oczywiście nie brakowało walki, determinacji oraz zaangażowania obu zespołów. W pierwszej połowie przewagę i lepsze sytuacje miała Lechia. Arka grała zbyt nerwowo. W 14 min. Lechia zdobyła prowadzenie po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. W 65 min. Kaszorek otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Zespół Lechii nie grał długo w przewadze, gdyż dwie minuty poźniej z brutalny faul na Krakowiaku boisko opuścił zawodnik gospodarzy.

W grze 10na10 lepiej prezentowała się Arka, która dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sytuacje bramkowe. Konsekwentna gra do końca przyniosła bramkę zdobytą w 90 min. gry! Po dośrodkowaniu Gabora, skutecznym strzałem głową Bach doprowadzil do remisu.