Czwarte miejsce w międzyszkolnym konkursie języka hiszpańskiego ¡Español sin secretos!

15 marca drużyna z naszej szkoły wzięła udział w finale Międzyszkolnego konkursu języka hiszpańskiego ¡Español sin secretos! Patronat honorowy nad konkursem sprawował Konsulat Królestwa Hiszpanii w Gdańsku. W konkursie wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne województwa pomorskiego, w których nauczany jest język hiszpański. Uczniowie musieli wykazać się znajomością języka hiszpańskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Gułajski i Dawid Markiewicz z klubu sportowego Arka Gdynia oraz Bartłomiej Pietras trenujący w Asseco. Konkurancja była duża, a nasi uczniowie w pięknym stylu przeszli do ścisłego finału, w ostatecznej zaś punktacji zajęli czwarte miejsce. Naszej drużynie szczególnie sekundowała zasiadająca w jury konkursu, pani Justyna Jakubowska, absolwentka GLA sprzed lat, która zawsze naszą szkołę ciepło wspomina. Rywalizacja w trakcie trwania konkursu była zawzięta, a stopień trudności pytań bardzo różnorodny (pytania za 10, 30 i 50 punktów). Chłopcy wrócili z dyplomami i słodyczami. Konkurs był okazją do zmierzenia się ze znajomością języka hiszpańskiego oraz dobrej zabawy.