II Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TRIMAT

dsc_1819 W piątek 23.września uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wyjściu do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego na już II Młodzieżową Konferencję Matematyczną TRIMAT, czyli pracę III Trójmiejskich liceów. Konferencja miała na celu pokazać ogromne znaczenie matematyki i jej rozwój, nie tylko jako dyscypliny naukowej, ale także uniwersalnego języka służącego do opisywania zjawisk świata realnego. Uczniowie zaprezentowali ciekawe wykłady. W tym roku mogliśmy – klasy 1A i 2A GLA wraz z p.Joanną i p. Andrzejem – opiekunami, zobaczyć wykład pt „Wyciągnięty z delty kapelusza, czyli matematyka w sztuczkach karcianych”, którego autorem był uczeń III LO w Gdyni. Uważnie patrzyliśmy co nam kolega chciał pokazać i aby nigdy nie wierzyć iluzjonistom, tylko myśleć jak tu matematykę zastosować. Następnie przeszliśmy na aulę na wykład pt „Sfera dwunastu punktów”. Tam również miło nas zaskoczyła uczennica z III Liceum z Krakowa. Pokazała nam inną, przestrzenną matematykę. Również interesował nas wykład o strategiach gier karcianych, jak i słynnego matematyka Bernoulliego. Wróciliśmy pełni wrażeń oraz z nastawieniem do poznawania tajników matematyki.
dsc_1833 dsc_1831 dsc_1814 dsc_1810