Do szkoły czas! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś na płycie głównej stadionu przy ul. Olimpijskiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO.
Na rozpoczęciu wraz z uczniami, wśród których były 3 klasy sportowe z młodymi zawodnikami Arki, obecni byli Dyrektor Liceum Pani Anna Stasiowska, przedstawiciel kuratorium – Pan Marek Nowicki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak i trener koordynator młodzieży Jacek Dziubiński. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Przy wyjściu na murawę towarzyszył młodzieży hymn Arki oraz „klubowy „Śledź”, a potem uroczyście odśpiewano hymn Polski.
Oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Anna Stasiowska.
Podkreślała, że w kontekście hymnu odegranego w scenerii nowego stadionu miejskiego prawdziwym wyzwaniem dla uczniów – sportowców staje się dążenie do osiągania jak najwyższych celów sportowych. Ich efektem może być wysłuchanie przez ktoregoś z absolwentów tej szkoły Mazurka Dąbrowskiego na murawie podczas meczu reprezentacji. Pani Dyrektor podkreślała, że w parze z formą sportową powinna iść jednak także nauka, która daje zawsze szersze możliwości kształtowania swojej przyszłości.
Kurator, Pan Marek Nowicki zauważył, że kiedyś jako sędzia piłkarski biegał po murawie poprzedniego stadionu przy ul. Olimpijskiej i dlatego podkreślił, że nowe pokolenia, w tym uczniowie klas sportowych Gdyńskiego Liceum Autorskiego, mają okazję trenować na wspaniałych, nowoczesnych obiektach o jakich wcześniej można było tylko pomarzyć.
Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak, w szczególny sposób podziękował, za wielkie zaangażowanie w projekt Pani Dyrektor Stasiowskiej. Jako przykład godny naśladowania wskazał Krystiana Żołnierewicza, któremu dane było już grać na nowym stadionie i w pierwszej drużynie.
Przedstawiło się uczniom także grono pedagogiczne. Największe owacje towarzyszyły wychowawcom klas sportowych!
Po oficjalnych przemówieniach mieliśmy pokaz FREESTYLE’u w wykonaniu 17 -letniego Łukasza Karasia. Trenuje już od 4 lat, a 3 tygodnie temu uczestniczył w Pradze w Mistrzostwach Świata.