Społeczne zaangażowanie

Uważamy, że każdy człowiek powinien coś dać innym. Miarą człowieczeństwa jest umiejętność dzielenia się z innymi. Chcemy, by nasi uczniowie pamiętali, że nie są sami.

Niezwykle ważne jest, by młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w lokalnych przedsięwzięciach. Nasza szkoła realizuje wiele projektów, w które zaangażowani są uczniowie. Na co dzień młodzież zauważa na ulicy, w sąsiedztwie oraz we własnych domach wiele problemów, także społecznych, dowiaduje się o nich od rówieśników i z mediów. Reakcja na przeciwności oraz chęć angażowania się w ich rozwiązywanie jest naturalna u młodych ludzi.

Ważne społecznie działania podnoszą poczucie własnej wartości i sprawczości oraz dają szansę na doświadczenie solidarności społecznej. Zostawiają w młodych ludziach pożądany wychowawczo ślad na całe życie. Szkoła jest ważnym elementem społeczności lokalnej, nie tylko miejscem przekazywania uczniom wiedzy. To tu młodzi ludzie spędzają dużą część dnia i zdobywają doświadczenia życia społecznego. Szkoła stara się przygotowywać młodych ludzi do roli obywateli, przekazując umiejętności i kształtując postawy oraz rozwijając poczucie tożsamości uczniów.

Nasze społeczne sukcesy:

Gdynia w Monopoly

Gdynia jako jedyne miasto z Polski znalazła się na międzynarodowej planszy Monopoly Świat! Nasze miasto zwyciężyło w globalnym głosowaniu, w którym padło ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów! Nasza szkoła była partnerem akcji promocyjnej. Członkowie naszego stowarzyszenia byli pomysłodawcami tej międzynarodowej akcji i wypromowali ją internetowo.

urodzinygdyni.pl

Strona budowana przez całą społeczność stowarzyszenia dla mieszkańców i przyjaciół Gdyni. Są na niej umieszczane artykuły i zdjęcia przedstawiające historię miejsc i ludzi. Zawiera również najważniejsze informacje i ciekawostki z bieżących wydarzeń.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W 2013 roku gramy z Orkiestrą po raz 19sty! Zgodnie z przesłaniem Jurka Owsiaka, gramy z pompą, organizując liczne imprezy, które spełniają oczekiwania młodszych i starszych odbiorców. Działamy w różnych miejscach, zapraszając ciekawych ludzi, organizując loterie, warsztaty, pokazy, akcje specjalne. W 2013 roku już po raz trzeci przygotowaliśmy wyjątkowy koncert „Śpiewający aktorzy”, w którym na jednej scenie wystąpili artyści ze wszystkich scen teatralnych Trójmiasta.

Gorąca czekolada na urodziny Gdyni

Z okazji urodzin Gdyni, co roku, 10 lutego, przygotowujemy dla gdynian gorącą czekoladę. Rozdajemy ja w różnych miejscach miasta, życząc mieszkańcom słodkiej pomyślności.

Z wielu innych, zakończonych projektów społecznych należy również wymienić: „Wykopmy rasizm ze stadionów”, „Aktywne podwórka”, „Koncert dla Ani”,  „Dzień bez samochodu”, „Dzień sprzątania Świata”, „Fair play w GLA”, „Góra grosza”.

Pomagamy młodym ludziom aktywnie uczestniczyć w różnych akcjach społecznych. Zapraszamy, namawiamy i przekonujemy własną postawą, że bycie dla innych i z innymi ma sens. Otwarta postawa