Odwiedził nas Konsul Niemiec Pan Gerd Fensterseifer

Dnia 24 października 2012 roku swoją obecnością w naszej szkole zaszczycił nas Konsul Pan Gerd Fensterseifer, który jest zainteresowany współpracą z naszymi stowarzyszeniami i szkołami. Pan Fensterseifer rozmawiał z panią Dyrektor Anna Stasiowską oraz panią Dorotą Płaczek- nauczycielką języka niemieckiego w Gdyńskim Liceum Autorskim i Pierwszym Społecznym Gimnazjum.
Rozmowa dotyczyła głownie organizacji IX Niemieckojęzycznego Szkolnego Festiwalu Teatralnego, którego finał jest przewidziany na marzec 2013 roku. Pan Konsul zaoferował nam, jako organizatorom wsparcie merytoryczne i finansowe. Festiwal ten ma przyciągnąć młodzież, która będzie miała okazję sprawdzić się w sztukach teatralnych, wykonanych w języku niemieckim. Będzie to też możliwość, aby przekonać się do języka niemieckiego, który jak wiemy zawsze stoi na drugim miejscu (tuż za angielskim).
Po rozmowie Pani Dyrektor wraz z Panią Płaczek oprowadziły Pana Fensterseifera po szkole i pokazały nasze ciekawe klasy, które zachwyciły naszego gościa.
Pan Konsul zaprosił naszą młodzież do wzięcia udziału w warsztatach, które miałyby odbyć się w budynku Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku.