Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Poczdamie

Już po raz kolejny młodzież z naszych szkół tj. z Pierwszego Społecznego Gimnazjum, Gdyńskiego Liceum Autorskiego oraz z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni weźmie udział w polsko- niemieckim projekcie wymiany młodzieży, który został przygotowany przez naszą szkołę partnerską, czyli Babelsberger Filmgymnasium in Potsdam (Gimnazjum Filmowe w Poczdamie).
Współpracę już w zeszłym roku nawiązała pani Dorota Płaczek- nauczyciel języka niemieckiego, która w zeszłym roku brała udział z młodzieżą w projekcie w Poczdamie, a później w rewizycie w Gdańsku.
Nasi uczniowie zostali zaproszeni na tydzień projektów i wraz ze swoimi kolegami z Niemiec wezmą udział w różnych warsztatach. Między innymi w warsztacie: tanecznym, nauki języka chińskiego, musicalowym.
Na naszych uczniów czeka wiele atrakcji: zwiedzanie Berlina, Poczdamu, jak również noc w Gimnazjum Filmowym, które posiada własne kino.
Tym razem nasi uczniowie będą goszczeni przez niemieckie rodziny. Już od miesiąca nasi gospodarze przysyłają listy ze zdjęciami, żeby nasi uczniowie mogli się bliżej poznać ze swoimi kolegami i koleżankami z Niemiec.
To na pewno będzie udany i fajny projekt! Fotorelacja i sprawozdanie wkrótce!!