Kolejne bramki naszych uczniów w meczu Arki II Gdynia!

Sebastian Bartlewski otworzył, a Paweł Wojowski zamknął wynik meczu, w którym Arka Gdynia pokonała Pogoń Szczecin.
Drużyna naszych rezerw odniosła kolejne, czwarte zwycięstwo na wiosnę.Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Witta pokonali 5:2 Pogoń II Szczecin
Mecz rozpoczął się dla żółto-niebieskich niezwykle udanie i już pierwsza akcja ofensywna przyniosła bramkę dla Arki. Po podaniu Kubowicza Bartlewski ze środka pola karnego płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Kubowicz asystował także przy drugiej bramce podając idealnie prostopadłą piłkę do Surdykowskiego, który w sytuacji sam na sam uderzył po długim rogu. Prowadzenie i dominacja w pierwszej połowie uśpiła naszych zawodników i dwukrotnie Wiśniewski trafił do bramki Szlagi. W pierwszej sytuacji wygrał pojedynek biegowy z Sobierajem i Żołnierewiczem i ładnym lobem uderzył piłkę z 17 metrów nad Szlagą. Druga bramka dla gości to efekt za krótkiego wybicia piłki po dośrodkowaniu. Piłkę przejęli goście, ponowne wbicie trafiło do osmatnionego Wiśniewskiego który ze sporego kąta doprowadził do remisu. Arkowcy ambitnie walczyli o pełną pulę i bliżniacze akcje pozwoliły naszym zawodnikom wysunąć się na dwubramkowe prowadzenie. Żołnierewicz i Dettlaff trafiali do bramki gości z 5 metrów po rzutach rożnych bitych przez Bartlewskiego. Przy bramce Żołnierewicza z piłką minął się bramkarz gości, zaś Dettlaff chyba nawet sam był zaskoczony jak wiele swobody miał w polu karnym Pogoni. Ukoronowaniem dobrej gry rezerw była bramka w doliczonym czasie gry, gdy Patelczyk minął w polu karnym 4 zawodników gości i spod lini końcowej wycofał do Wojowskiego, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki. Czwarty mecz na wiosnę i czwarte zwycięstwo przy bilansie bramkowym 14-3 pozwoliły naszej drużynie znacznie oddalić się od strefy spadkowej, a szansa na kolejny komplet punktów już za tydzień w Kołobrzegu.
20. kolejka III ligi
Arka II Gdynia – Pogoń II Szczecin 5:2 (2:0)
Bramki: Bartlewski 3’, Surdykowski 26′, Żołnierewicz 77′, Dettlaff 81′, Wojowski 91+1′ – Wiśniewski 51′, 73′
Żółte kartki: Brzuzy – Sobolczyk, Kotłowski
Sędziował: Janusz Rybarczyk (WS Koszalin)
Arka II: Szlaga – Strzelecki, Sobieraj, P. Robakowski (41′ Żołnierewicz), Kubowicz – Wojowski, Dettlaff, Bartlewski, Brzuzy (85′ Róg) – Zwoliński (58′ Patelczyk), Surdykowski (46′ Patok)
Pogoń II Szczecin: Otocki – Sobolczyk, Kosacki, Murawski, Lewandowski, Kotłowski, Błajewski, Budka, Zieliński, Wiśniewski (83′ Okuszko), Chałas (83′ Zieliński)