Michał Marcjanik rozegrał świetne spotkanie w Pucharze Polski!

Arka wyeliminowała z Pucharu Polski ekstraklasowy Ruch Chorzów i o ćwierćfinał będzie rywalizować z Koroną Kielce! Świetne emocje zwłaszcza w doliczonym czasie gry dostarczyli dziś arkowcy swoim kibicom! Wyróżnienie dla 19-letniego Michała Marcjanika. Stoper Arki był dziś bezbłędny i to dla niego oraz zdobywcy drugiego gola – Szuberta, ten mecz jest największym zyskiem w kontekście notowań u trenera Sikory.

1/16 Pucharu Polski

Arka Gdynia – Ruch Chorzów  3:2 (2:2, 1:1, 0:1)
Bramki: da Silva 63′, Szubert 95′, Tomasik 112′ – Brodziński 45′, Włodyka 95′
Arka: Szromnik – Kubowicz, Sobieraj (46′ Jarzębowski), Marcjanik, Radzewicz – Glauber, Rzuchowski (67′ Tomasik), Pruchnik, Wojowski (55′ da Silva) – Jamróz  – Szubert
Ruch: Kamiński – Babiarz, Brodziński, Stawarczyk, Dziwnel (90′ Konczkowski), Janoszka (71′ Włodyka), Tymiński (46′ Jankowski), Surma, Kowalski, Starzyński, Sultes
Żółte kartki: Kubowicz, Marcjanik – Brodziński, Starzyński
Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork)
Widzów: 4303
0 min – sporo roszad w podstawowych jedenastkach obu zespołów, zgodnie z przewidywaniami.
3 min – początek dość spokojny, żadna z drużyn nawet nie zbliżyła się w poblize pola karnego prrzeciwnika
5 min – rzut rozny dla gosci, ale nic z niego nie wyszło
8 min – dalekie zagranie w kierunku Jamroza, który był bliski wyjścia zwycięsko z pojedynku z Brodzińskim, ale sedzia uznał, że były obrońca Arki nie faulował
11 min – z rzutu wolnego dośrodkowywał Pruchnik, lecz zrobił to zbyt nisko i nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Kamińskiego
13 min – próba akcji dwóch byłych arkowców Brodzińskiego i Kowalskiego, na szczęście bez poważniejszego zagrożenia dla Szromnika
16 min – kapitalne zagranie Rzuchowskiego do wchodzącego w pole karne Jamroza, który uprzedził Kamińskiego, ale bramkarz Rucho dobrze odczytał zamiary napastnika Arki i zablokował jego strzał!
19 min – mocne, dobre dośrodkowanie z rzutu roznego Pruchnika, zdołali odbić obrońcy Ruchu
23 min – Szubert od 40 metra biegł z piłką na bramkę Kamińskiego, ale w okolicy pola karnego obrońca z Chorzowa nie dał się nabrać na prosty zwód napastnika Arki
25 min – Kowalski nieoczekiwanie znalazł się na lewej stronie naszego pola karnego, zacentrował, ale dobrze ustawiony Marcjanik skutecznie interweniował
27 min – błąd Rzuchowskiego mógł wykorzystać Surma, ale fatalnie odegrał do partnera, co z łatwością przejął Pruchnik. Mogło być bardzo groźnie!
29 min – groźne wejście z prawej strony pola karnego Babiarza, który zacentrował do Sultesa, ale ten był na spalonym!
31 min – Kowalski znów z lewej strony pola karnego Arki. Jego dośrodkowanie spadlo na górną część poprzeczki i wyszło poza boisko.
33 min – pierwsza próba strzału zza pola karnego Arki. Jej autorem był Pruchnik, a piłka minęła słupek w  odłeglości ok. 1,5 metra od słupka
37 min – odnotowaliśmy pierwszy celny strzał na bramkę. Jej autorem Łukasz Tymiński z Ruchu. Szromnik spokojnie złapał piłkę.
40 min – potworne gwizdy na stadionie, bo Brodziński zagrywa ręką walcząc o piłkę z Jamrozem, a sędzia nie zareagował! Po chwili strzelał Rzuchowski, lecz wysoko na bramką.
42 min – Kubowicz bez pardonu wszedł w nogi Kowalskiego, żółta kartka dla obrońcy z Gdyni
45 min – gol dla Ruchu! Zagranie z rzutu wolnego Starzyńskiego dość przypadkowo trafia pod nogi Brodzińskiego, który mocnym strzałem pokonał Szromnika! Były obrońca Arki nie cieszy się ostentacyjnie z tego trafienia… Swoją drogą wydawało się, że „Broda” był na pozycji spalonej, ale wyjaśnią to z pewnością telewizyjne powtórki.
PRZERWA – mecz nie może porywać tempem i dużą ilością sytuacji podbramkowych, ale to nie przeszkodziło zawodnikom z ekstraklasy objąć w tym meczu prowadzenie. Intensywnie rozgrzewa się Jarzębowski, więc można zakładać, że pojawi się na boisku zaraz po wznowieniu gry. Najprawdopodobniej za Sobieraja.
50 min – w dobrej sytuacji znalazł się Wojowski, lecz przy próbie strzału potknął się i Kamiński bez kłopotu przejął piłkę
51 min – Marcjanik zaspał w defensywie i dość niespodziewanie Janoszka mógł oddać strzał. Na szczęście niecelny!
52 min – Szubert znów na dużej predkości wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał po ziemi, lecz Kamiński nie dał się zaskoczyć!
53 min – Kubowicz otrzymał piłkę od Jarzebowskiego i spróbował strzału z 22 metrów. Słabo i niecelnie.
55 min – da Silva zmienił Wojowskiego. Młody skrzydłowy Arki nie rozegrał dziś najlepszych zawodów, ale zbiera konieczne doświadczenie w pierwszym zespole.
60 min – mocna, plaska centra da Silvy w ple karne pada łupem Kamińskiego. Na błąd bramkarza gości czekał już Szubert.
63 min – gooolll dla Arki! Z rzutu rożnego Pruchnik dośrodkował na głowę da Silvy, a ten wyrównał wynik meczu!
67 min – Tomasik zmienia Rzuchowskiego.
68 min – fantastyczny rajd Szuberta, który minął dwóch obrońców, a strzał kończący akcję dobrze obronił Kamiński!
70 min – głową strzelał Jankowski, dobrze broni Szromnik!
72 min – nieporozumienie na przedpolu Arki, na szczęście bez konsekwencji
75 min – Tomasik z 30m z rzutu wolnego – tuż nad okienkiem bramki Ruchu!
77 min – szybka akcja Arki zakończyła się niecelnym strzałem da Silvy z dystansu
 82 min – doskonała okazja Tomasika, ktory zrobił zwód na lewą nogę i uderzył, ale po nogach obrońcow i mamy tylko rzut rożny!
83 min – w idealnej sytuacji mógł znaleźć się Jankowski, ale był na spalonym!
85 min – fantastycznie broni Szromnik po strzale Sultesa!
87 min – przycisnął w końcowce Ruch, na razie skutecznie bronią się gospodarze
90 min – Starzyński uderzył bardzo niecelnie z 18 metrów
KONIEC 2. POŁOWY – przed nami dogrywka! Druga połowa była już zdecydowanie lepsza od pierwszej i na szczęście z bramką dla Arki. Niestety nasz zespół musi grać dodatkowe 30 minut, czego obawiał się trener Sikora, ale miejmy nadzieję, że będzie warto!
94 min – Kubowicz z dystansu, ale bardzo niecelnie
95 min – gol dla Ruchu! Włodyka uderzył mocno i precyzyjnie z 16m i Szromnik był bez szans! Spory błąd na prawej stronie obrony, gdzie znalazło się dwóch zawodnikow Ruchu i osamotniony Glauber.
98 min – goooolll dla Arki! Dalekie zagranie Radzewicza do Szuberta, który wygrał przebitkę z Kamińskim i wyrównał stan meczu!
99 min – Stawarczyk opuścił boisko z powodu kontuzji, więc Ruch będzie kontynuował grę w dziesięciu! Na środek obrony gosci wędruje Surma.
103 min – katastrofalny błąd obrony Ruchu, którego nie wykorzystali najpierw Tomasik, a chwilę później Jamróz! Strzał tego drugiego zablokował obrońca.
105 min – szybka kontra Arki, doskonałe zagranie Szuberta do Jamroza, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę!
ZMIANA STRON – Arka gra z przewagą zawodnika, co po 105 minutach gry powinno mieć  duże znaczenie. Czy Arka zdoła uchronić kibiców przed loterią rzutów karnychi zapewnić sobie awans w dogrywce?
110 min – oba zespoły już wyraźnie zmęczone. Gra toczy sie praktycznie na stojąco
113 min – goooollll dla Arki!!! Świetna centra ze skrzydła da Silvy i Tomasik zamyka akcje pakując piłke pod poprzeczkę!
118 min – rzut wolny dla Ruchu z 22 metrów na wprost bramki Arki. Na szczęście w mur!
120 min – ręka obrońcy w polu karnym Ruchu i gwizdek arbitra milczy! Po chwili jamroz nie trafia głową z 5 metrów
KONIEC – Arka po heroiczenj walce awansuje do kolejnej rundy eliminując ekstraklasowy Ruch Chorzów!