Zakończenie wakacji w Gdyni

W tym roku zakończenie wakacji będzie bardzo aktywne. Przez cały dzień na Plaży Miejskiej będą dostępne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wieczorem odbędzie się II Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy. Współorganizatorem wydarzeń jest nasze liceum.

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

Tym razem jedziemy dla Kamila, jednego z nas – rowerzystów, który po powrocie z pomaturalnej wyprawy rowerowej do Wenecji dowiedział się, że jest chory na białaczkę. Jedynym ratunkiem dla niego jest znalezienie bliźniaka genetycznego do przeszczepienia szpiku kostnego. Chcemy, aby nasz przejazd namawiał wszystkich do rejestrowania się w bazie dawców szpiku. To jedyny sposób w jaki możemy pomóc naszemu koledze.
Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, a możliwe że również lasem, gdzie jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – oto główne powody, dla których warto 31 sierpnia (sobota) od godziny 20:00 być razem z nami na Alei Topolowej przy Skwerze Kościuszki. Wyjazd planowany jest na godzinę 21:00.

Tym razem przejazd będzie miał start i metę w dwóch różnych miejscach – wyprawę zakończymy na Polance Redłowskiej, gdzie w blasku ogniska będziemy mogli zjeść m.in. grochówkę i napić się gorącej herbaty. To nie jedyne atrakcje na zakończenie 🙂

Trasa przejazdu będzie podawana podobnie jak za pierwszym razem etapami. Jest jednak różnica w stosunku do pierwszej edycji – trasy będą dwie: rodzinna i wyczynowa. Razem wystartujemy i będziemy chcieli razem dojechać do mety, jednak większą część trasy pokonamy w dwóch peletonach. Opisy tras zostaną zaprezentowane nie później niż do 27 sierpnia.
Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci. Nie zamierzamy zamęczyć uczestników trasy rodzinnej, a jak będzie z drugą trasą… 😉
Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu). Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.
Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź
Uwaga! W dniu kiedy będziemy jeździć nocą organizowany jest festyn rodzinny na zakończenie lata organizowany przez GOSiR i zapraszamy wszystkich już od wczesnych godzin porannych na Plażę Miejską w Gdyni. Atrakcje będą dla każdego, a do jazdy na rowerze zapraszać będą znane osoby 🙂 Już niedługo pełen plan atrakcji!
więcej informacji: www.ingremio.edu.pl oraz na stronach facebook`owych: Mobilna Gdynia oraz dedykowanej wydarzeniu.
Wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.