Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego!

Takiego rozpoczęcia w naszej szkole jeszcze nie było. W tym roku pierwszy dzwonek rozbrzmiał w obecności uczniów, rodziców i nauczycieli z trzech naszych szkół: Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Pierwszego Społecznego Gimnazjum i Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO.

Wyjątkowi byli również zaproszeni goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na Stadionie Miejskim w Gdyni, a byli to: Wiceprezydent Miasta Gdyni Ewa Łowkiel, Przewodnicząca NSZZ Solidarność w Gdyni Zdzisława Hacia, Wiceprezes S.S.A. Arka Gdynia Michał Globisz, Radny Miasta Gdyni Zygmunt Zmuda Trzebiatowski.

Uroczystość rozpoczęło wysłuchanie hymnu Arki Gdynia, podczas którego na trybuny doszli młodzi piłkarze gdyńskiego zespołu oraz nasze nowe uczennice – zawodniczki zespołu Sztorm Gdynia.

Następnie wspólnie odsłuchaliśmy Hymnu Polskiego, po czym nastąpiło rozpoczęcie uroczystości przez Annę Marię Stasiowską i Marka Radyko.

Najważniejsze zadanie należało do Pani Prezydent, która ogłosiła rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w naszych szkołach!  Następnie mogliśmy wysłuchać przemówień pana Michała Globisza, który wręczył pamiątkowy medal pani Dyrektor Annie Stasiowskiej. Wiceprezes Arki podkreślił jak wyjątkowe są osiągnięcia młodych piłkarzy, którzy zdobyli w ostatnich latach brązowe, srebrne i złote medale Mistrzostw Polski Juniorów!

Uroczystość zakończył pokaz umiejętności technicznych młodych piłkarek Sztormu Gdynia.