Juniorzy młodsi wysoko ograli Gedanię

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli w niedzielę nasi juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka tym razem okazali się zdecydowanie lepsi od Gedanii Gdańsk.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych – 9. kolejka:

Gedania Gdańsk – Arka Gdynia 0:5 (0:0)

Bramki: Majewski 44′, 45′, Gabor 70′, Hebel 71′, Żelezik 76′

Arka: Moczadło, Pobłocki, Skrzypczak, Regulski, Niciński, Gałecki, Białek (63′ Antończak), Jankowski (20′ Gabor), Izdebski (74′ Obarzanek), Hebel (72′ Żelezik), Majewski (68′ Cąkała).

Przez cały mecz zdecydowaną przewagę miał nasz zespół. W pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, arkowcy zmarnowali kilka 100% sytuacji, wypracowanych zarówno z gry jak i po stałych fragmentach. W drugiej połowie żółto-niebiescy poprawili swoją skuteczność, czego efektem było pięć zdobytych goli. Już cztery minuty po wznowieniu gry pierwszą bramkę strzelił Maciej Majewski, po bardzo ładnym prostopadłym podaniu w pole karne Błażeja Białka. Ten sam zawodnik minutę później podwyższył wynik, tym razem po asyscie Jakuba Izdebskiego. Po uzyskaniu drugiego trafienia arkowcy niepotrzebnie oddali inicjatywę Gedanii, która ambitnie dążyła do strzelenia bramki kontaktowej. Dominacja gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, po kilku minutach inicjatywa należała już do Arki, która w ciągu sześciu minut zdobyła aż trzy bramki. Najpierw akcję prawą stroną skutecznie wykończył Mikołaj Gabor (podawał Dawid Pobłocki). W 71′ bramkę zdobył Maksymilian Hebel wykorzystując kolejne dokładne podanie Izdebskiego. Cztery minuty przed końcem spotkania piątą bramkę strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Filip Żelezik, po trzeciej w tym meczu asyscie Jakuba Izdebskiego.