XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

Tegoroczny Finał Orkiestry już za nami! Dziękujemy gorąco i serdecznie wszystkim osobom, instytucjom, firmom i organizacjom za udział i pomoc w organizacji i przebiegu tegorocznego Finału. Dzięki Wam wszystkim, udało nam się zebrać dla Fundacji Jurka Owsiaka 45 250, 26 zł!

W tym roku nasze działania nie były skupione w jednym miejscu, byliśmy praktycznie w całej Gdyni! Na lotnisku w Gdyni Babich Dołach została zorganizowana pierwsza Moto Orkiestra. Był to trening bezpiecznej jazdy, w którym mógł wziąć udział każdy chętny posiadacz sprawnego samochodu osobowego. Na Plaży Miejskiej kilkudziesięciu motocrossowców pokonywało przygotowany specjalnie na tę okazję tor z przeszkodami. Wrzucając datek do puszki wolontariuszy można też było przejechać się samochodem terenowym. Punktualnie o godzinie 14.00 na parkingu koło Akwarium Gdyńskiego doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem autobusu. Na szczęście wszystko było przez nas zaplanowane. Był to największy pokaz ratownictwa medycznego z udziałem wszelkich służb. Godzinę później w CafeArt u Muzyk`uff rozpoczął się koncert, którego gwiazdami były zespoły No Limits i Łyczacza. Przez cały dzień na parkingu koło Gdynia Arena, ekipa Kolibki Adventure Park, organizowała niezwykle efektowny WrakRace.

Przez cały dzień byliśmy w Centrum Riviera. Na głównej scenie prym wiódł Szymon Jachimek, a swoje talenty zaprezentowali m.in.: Cheerleaders Gdynia, Mira Art, Mietek Blues Band, The Salsa Kings, Z-Dance i wielu innych. Wśród naszych gości byli m.in.: Katarzyna Figura, Rudi Schuberth oraz Dariusz Michalczewski. Na terenie centrum można było spotkać Stormtrooperów, żołnierzy, gwiazdy z gdyńskich drużyn sportowych, a także uczestniczyć w niezliczonych zajęciach dla dzieci i dorosłych.

Ten dzień zakończyliśmy bardzo efektownym pokazem sztucznych ogni. Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczął się 7 minutowy pokaz, który rozświetlił niebo nad Gdynią. Jesteśmy dumni, że dzięki naszej pracy i szczodrości gdynian, udało się dołożyć niemałą monetę, do worka z pieniędzmi WOŚP.

Nie sposób podziękować wszystkim, którzy tego dnia byli z nami, ale postaramy się wymienić chociaż część firm i instytucji, bez których nie osiągnęlibyśmy tak dużego sukcesu:  Centrum Riviera, Miasto Gdynia, K&L Inwestycje, Kolibki Adventure Park, Contrast Cafe, Marynarka Wojenna RP, Automobil Klub Gdynia, Cafeart u Muzykuff, ClipClip.pl (to dzięki nim na licytacji mieliśmy suknię Grażyny Szapołowskiej oraz mikrofon Marcina Spennera), Tchibo, EventTech, NTO, Sinsay, Vistal Gdynia, S.S.A. Arka Gdynia, Cheerleaders Gdynia, Asseco Gdynia, 501 st. Polish Garrison, RebelLegion Eagle Base, Architektura +, eduRobot, Studio Linia i wielu innych…

Do zobaczenia za rok!