Klasa na Olimpie – dla kogo?

Klasa na Olimpie to autorskie rozszerzenie, które ma na celu bardzo precyzyjne przygotowanie do nauki na uczelniach wyższych, w których łacina, w bardzo różnej formie, przewija się przez cały okres nauki. Zapraszamy osoby, które swoją przyszłość wiążą z prawem, medycyną, naukami przyrodniczymi, a także studiami klasycznymi.

W Gdyńskim Liceum Autorskim STO, każdy maturzysta indywidualnie dobiera przedmioty, które na maturze będzie zdawał jako rozszerzone. U nas nie trzeba się decydować od razu (tak jak w przypadku innych szkół, gdzie z góry określany jest profil). Klasa na Olimpie to projekt modułowy, czyli każdy będzie mógł zdecydować, jakie przedmioty są dla niego najważniejsze (czy prawnicze, czy medyczne). Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich absolwentów klas III gimnazjów, którzy wraz z rodzicami i doradcą zawodowym pracującym w nasze szkole, chcą wybrać ciekawą ścieżkę kariery!