Mecz dla Niepodległej

28 września odbył się na Narodowym Stadionie Rugby mecz piłki nożnej drużyn (bardzo) mieszanych.
Mecz poprzedzony był pokazowym treningiem młodych graczy Arki Gdynia.

Potem na boisko wyszli uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Pierwszego Społecznego Gimnazjum, Pierwszego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Gdyńskiego Liceum Autorskiego. Oglądani i głośno dopingowani byli przez dyr. Annę Stasiowską oraz swoich kolegów i grono pedagogiczne.

O ile różnice wzrostu, wieku i umiejętności były między zawodnikami spore, o tyle ich zaangażowanie mieściło się w wąskim przedziale między 100 a 120%. Lekki deszczyk na początku gry nie stanowił żadnego problemu.

Sędziowali gracze Arki. Odgwizdano osiem goli, z czego pięć zdobyła drużyna Czerwonych.
A przez większość czasu za linią bramkową dziewczyny zupełnie na luzie, dla frajdy bawiły się piłką. I o to chodzi:-)