Letnia Szkoła Liderów Wolontariatu 2011 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Letnia Szkoła Liderów Wolontariatu organizowana jest przez program społeczny „Szkoła bez przemocy”. Był to dziesięciodniowy wyjazd dla dwóch najaktywniejszych wolontariuszy z każdego zwycięskiego projektu wolontaryjnego realizowanego w ramach konkursu na najlepsze projekty wolontaryjne. W tym roku Letnia Szkoła Liderów odbywała się w Domu Pracy twórczej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Kazimierzu Dolnym na Wisłą. GLA reprezentował Jarosław Wolszon a PSG Klaudia Kapturek.

Od 24 czerwca do 3 lipca 2011 r. wolontariusze poza wypoczynkiem uczestniczyli w warsztatach w zakresie działań społecznych, liderskich oraz pracy w grupie, dodatkowo spotkali się z ciekawymi ludźmi i mieli możliwość przeprowadzania akcji społecznej pod okiem specjalistów. Warsztaty prowadzone były przez trenerów ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu.