Komplet punktów juniorów

atv_0711_355a0669f82ed49f72ddae467ab1e5bd_1431271369Komplet punktów w tej kolejce zdobyli nasi juniorzy. Świetnie spisali się zwłaszcza juniorzy młodsi, którzy rozgromili wicelidera Pogoń Szczecin aż 6:1.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia – 27. kolejka:
MKS Kluczbork – Arka Gdynia 0:2 (0:1)
Bramki: Stepnowski 18′, Hebel 48′

Arka: Moczadło, Niciński, Skrzypczak, Wawszczyk, Izdebski, Hebel, Regulski, Stepnowski (46′ Białek), Pobłocki (75′ Malanowski), Kłosowski (63′ Żelezik), Patok (46′ Kucharski).

Przeciwnik od początku spotkania cofnął się na swoją połowę licząc na grę z kontry. Arkowcy pomimo widocznej przewagi, grali bardzo niedokładnie. W 18 minucie pierwszą dobrą akcję przeprowadził Jakub Kłosowski, który dośrodkował piłkę wprost na głowę Jakuba Stepnowskiego, a ten bez trudu skutecznie wykończył całą akcję. Potem przy stałym fragmencie gry świetnie główkował Patryk Regulski, piłka która zmierzała w okienko bramki w ostatniej chwili została wybita przez bramkarza gospodarzy. Przed przerwą rajd lewą stroną wykonał Dawid Pobłocki i w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Kluczborka. Po przerwie gra arkowców zdecydowanie uległa poprawie. Dobrą zmianę dał Błażej Białek, który zaliczył świetną asystę wystawiając piłkę Maksymilianowi Heblowi, a ten bez trudu zdobył drugiego gola. W tym dniu Hebel mógł zwiększyć swój dorobek o kolejne dwie bramki, jednak po jego strzale raz piłka zatrzymała się na słupku, a przy drugiej okazji przytominie zachował się bramkarz MKS-u.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych – 9. kolejka:
Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 6:1 (3:0)
Bramki: Łyszyk 13′, 20′ (k), 58′, 80′, Hołtyn 40′, Poręba 73′ – Pach 61′

Arka: Hiszpanski, Gębiś, Czaja, Pląskowaski, Krakowiak, Hołtyn (70′ Dorawa), Kaszorek (60′ Pasieka), Brojek (23′ Joachimiak), Siejak (50′ Poręba), Łyszyk, Węsierski (74′ Wośk).

Bardzo wysoko z Pogonią Szczecin wygrali juniorzy młodsi. Od początku meczu oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko. Arka szybko wyszła na prowadzenie. W 13 minucie po indywidualnej akcji Mateusz Brojek uderzył na bramkę, odbitą przez bramkarza piłkę skutecznie dobił Andrzej Łyszyk. Zdobyta bramka dała gospodarzom dużo pewności w grze, co zawodnicy Arki wykorzystali chwilę później. W 20 minucie po faulu na Węsierskim wynik na 2:0 podwyższyl z rzutu karnego ponownie Łyszyk. Jednym z kluczowych momentów decydujących o wyniku meczu była 29 minuta, kiedy wychodzący na czystą pozycję Węsierski został sfaulowany tuż przed polem karnym. Zawodnik Pogoni za to zagranie otrzymał czerwoną kartkę. W doliczony czasie gry pierwszej połowy Norbert Hołtyn zdobył trzeciego gola. W drugiej połowie żółto-niebiescy zdobyli jeszcze trzy bramki. W 58 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Łyszyk wykorzystując dokładne podanie Szymona Joachimiaka. Ambitnie grający portowcy zdołali strzelić bramkę honorową bezpośrednio z rzutu wolnego. Potem kolejne bramki zdobyli znowu gdynianie wykorzystując przewagę liczebną.