Teatr kontra narkotyki, alkohol i przemoc

Trwają półfinały Małych Form Teatralnych.
-Informacje o konkursie wysłaliśmy do wszystkich gdyńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – mówi przedstawiciel organizatorów, aspirant sztabowy Sławomir Guz z gdyńskiej Policji. Zgłosiło się 12 zespołów – to o 6 mniej niż w zeszłym roku. 11 i 12 marca mamy półfinały w Domu Kultury na Łowickiej, a finały , w których wystąpi 6. najlepszych zespołów, odbędą się w Teatrze Miejskim w Gdyni, 22 marca o godz. 11.00 – zakończył aspirant S.Guz.
X edycja Konkursu Małych Form Teatralnych – mówi aspirant sztabowy Sławomir Guz z gdyńskiej Policji.Jeśli masz kłopoty z „odpaleniem” filmu, wejdź tutaj
„Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze, jak się bawimy, jak się uczymy” – już od 2000 r. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni organizują konkurs Małych Form Teatralnych, którego celem jest wykształcenie w młodzieży postaw szanujących prawo, normy i autorytety społeczne oraz propagowanie kreatywnych form spędzania czasu wolnego. Inicjatywa ta, odbywająca się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni, z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników. O ile „Policyjna foczka…” adresowana jest do uczniów klas pierwszych gdyńskich szkół podstawowych, o tyle Konkurs Małych Form Teatralnych skierowany jest do młodzieży gdyńskich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i średnich oraz świetlic socjoterapeutycznych, ognisk wychowawczych czy Gdyńskiego Ochotniczego Hufca Pracy.
Przegląd zespołów odbywa się w Centrum Kultury przy ul. Łowickiej w Gdyni. Uroczysta gala finalistów, na której obecna jest zawsze Wiceprezydent Miasta Gdyni Pani Ewa Łowkiel, ma miejsce w Teatrze Miejskim w Gdyni. Małe Formy Teatralne pod hasłem „Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze, jak się bawimy, jak się uczymy” na stałe wpisała się w kalendarz imprez nie tylko Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, ale też nauczycieli, pedagogów i młodzieży.
Każdy z uczestników gali obdarowany zostaje pamiątkowym gadżetem oraz dyplomem, a najlepsze zespoły, aktorzy i autorki scenariusza otrzymują atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy zespół dostaje na pamiątkę piękną mosiężną statuetkę, tzw. „Teatralne maski”. Zwycięzcy tegorocznego turnieju po raz pierwszy mogli wziąć udział w Konkursie Małych Form Teatralnych pt. „Kiedy świat dzieci staje się ringiem…”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką w Gdańsku, do którego zakwalifikowały się najlepsze zespoły gimnazjalne z terenu całego województwa, wyłonione w podobnych do gdyńskiego konkursach.
Więcej na stronie:www.gdynia.policja.gov.pl
Poniżej przedstawiamy jedno z przedstawień i zdjęcia.
Cuba Libre, czyli przypadki ucznia marnotrawnego Przedstawienie uczniów Gdyńskiego Liceum Autorskiego półfinały X edycji Konkursu Małych Form Teatralnych w Gdyni 11.03.2010 Scenariusz: Bartosz Gross, opieka: Bartosz Gross i Agnieszka Bartnik . 1/2 Jeśli masz kłopoty z „odpaleniem” filmu, wejdź tutaj
Cuba Libre, czyli przypadki ucznia marnotrawnego Przedstawienie uczniów Gdyńskiego Liceum Autorskiego półfinały X edycji Konkursu Małych Form Teatralnych w Gdyni 11.03.2010. Scenariusz: Bartosz Gross, opieka: Bartosz Gross i Agnieszka Bartnik . 2/2 .Jeśli masz kłopoty z „odpaleniem” filmu, wejdź tutaj
Piotr Wyszomirski Gdynia Gazeta Świętojańska
Foto: Piotr Wyszomirski