Nasze działania

Od lat uczulamy naszych uczniów na potrzeby innych. Pomagaliśmy rodzinom wielodzietnym, zbierając dla nich środki materialne w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, zabawek, ubrań, książek, słodyczy. W tym zakresie ściśle współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni.
W tym roku w ramach akcji I ty jesteś Świętym Mikołajem pomogliśmy dzieciom z Domu Dziecka w Gdyni Demptowie. Młodzież naszych szkół wykonuje prace plastyczne Cztery pory roku, które zdobią sale hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Byliśmy pierwszymi szkołami w Gdyni, które w sposób zorganizowany grały z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Od 1997r., dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, a także licznie przybywających na nasze festyny mieszkańców Gdyni, udało się nam przekazać na rzecz Fundacji WOŚP ponad 73 000 zł. Co roku w Orkiestrze przybywa muzyków i co roku uatrakcyjniamy program. 13 stycznia 2002 po raz pierwszy zagrały nasze dwa zespoły rockowe.
Od kilku lat współpracujemy ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt Ciapkowo. Zbieramy pieniądze, kupujemy karmę. Szczególną opieką otaczamy zwierzęta zimą w ramach akcji Zima zwierzaków i podczas Światowego Tygodnia Zwierząt. Nasze szkoły od lat opiekują się zwierzętami w Oliwskim ZOO, sponsorując w ramach umowy utrzymanie pantery śnieżnej i puszczyka mszarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *